Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mindenkinek ilyen nehezen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenkinek ilyen nehezen ment hozzászokni ehhez vagy csak nekem?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja szedem a fogamzásgátlót, de csak most mertem gumi nélkül lefeküdni a barátommal. Úgy gondolom ezzel még nincs is baj. 4 éve élek szexuális életet, mindig gumival védekeztünk... tegnap miután végeztünk (nem bennem ment el), egyszerűen megint megszólalt az a hang, hogy "ezek után mi van ha terhes leszek?" Az óvszerrel teljes biztonságban éreztem magam, viszont most nagyon nehezen tudok hozzászokni, hogy mivel tablettát szedek hiába nincs ott a gumi, akkor sem lehetek terhes jobb esetben... nektek is volt hasonló gondolatotok az első "védekezés nélküli" után?
2010. jan. 16. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Kéthavonta, vagy 2,5 havonta csinálj tesztet és így 100% lesz.
2010. jan. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogy őszinte legyek, nekem először a gumival volt ez, évekig használtam és egyszer csak azon paráztam hogy mi van ha kiszakad. Ekkor elkezdtem fogamzásgátlót szedni, és a 2. hét után voltam együtt a párommal de akkor is gumival, mert nem voltunk biztosak abban hogy már véd - pedig persze hogy védett. Aztán amikor életemben először voltam Vele óvszer nélkül, egyrészről nagyon-nagyon jó volt, másrészről nekem is ugyanaz volt az érzésem, mint neked. Elmondtam neki, és úgy oldottuk meg, hogy időben kiveszi... nem kell hülyén nézni rám ezért, ha nem szednék tablettát eszembe nem jutna megszakítással védekezni (ez sem védekezés)... de nekem ez segített, mert hiába tudtam hogy nem lehet baj, mégis volt bennem egy kicsi félelem.
2010. jan. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sem a gumi, sem a gyógyszer nem nyújt 100%- os védelmet, de terhesség ellen még mindig a gyógszer a jobb, hisz a gumi elszakadhat, úgy, hogy észre sem veszed. Normális, hogy eszedbe jut, de ha túl sokat görcsölsz rajta akkor nem fogod megfelelően élvezni. A lényeg, hogy ésszel és szívvel, ne fűvel- fával.
2010. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a gumival volt igy..mindig nézegettem nem szakadt e ki,nem csuszik e le stb.
2010. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam hogy nem csak én vagyok így vele. 2 éve vagyok együtt a párommal, így maximálisan bízom benne, bármiféle jött menttel biztos nem feküdnék le gumi nélkül ez teljesen biztos. Azt sem gondolom hogy görcsösen félnék a terhességtől, közben nem is gondolok rá, csak amikor végeztünk futott végig az agyamon... Teljesen az volt az érzésem, hogy nem is védekeztünk és ebből baj lesz, holott a másik felem tudta hogy gyógyszert szedek, valahogy még seme... :S Talán a következő tabi mentes héten ha megjön megnyugszom, és megtanulok bízni benne.
2010. jan. 16. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!