Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
A barátommal 10-én lefeküdtem és kiszakadt a gumi, másnap délelőtt bevettem az esemény utáni tablettát majd 12 órával később a másodikat (2 db-osat kaptam), a tabletta miatt egy héttel korábban jött meg, 19-én. Teljesen normális módon a szokásos tünetekkel 7-8 napig tartott. A ciklusom kb 33-34 napos szokott lenni. Miután elmúlt, a 9. napon lefeküdtünk újra de a gumi megint elszakadt. Esemény utáni tablettát már nem kaphatok, mert egy hónapon belül 2x nem lehet bevenni. Mekkora az esélye, hogy terhes lehetek? Kérem csak olyanok válaszoljanak akik nem ostorozzák a másikat...még sosem történt velünk ilyen, most meg 1 hónapon belül 2x is :(

2014. aug. 30. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátlót miért nem szedsz? Igen, lehetsz terhes.
2014. aug. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezek után feliratok! De eddig mindig bevált a gumi, most nem tudom mi lehetett. Pedig Durexet használunk.
2014. aug. 30. 11:59
 3/11 anonim ***** válasza:

A ciklusod 33-34 napos, ez azt jelenti, hogy a peteérésed a 19-20. napon van. Az együttlét a 16-17. napon volt, tehát 2-4 nappal a peteérés előtt, azaz a legtermékenyebb időszakodban!


Ha beléd élvezett, akkor kb 30% az esély a teherbeesésre így!

2014. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az együtt lét a 9. napon volt, most szerdán.
2014. aug. 30. 12:19
 5/11 anonim ***** válasza:

A kérdésben azt írtad, miután elmúlt, a 9. napon... én ezt úgy értelmeztem, menses után 9 nappal...


Ha a menzesz első napjától számolva voltatok a 9. napon együtt, akkor "csak" a spontán peteéréssel kell számolnod, ami ritka ugyan, de a pakliban benne van... erre viszont így nem lehet százalékos arányt mondani.

2014. aug. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy azon görcsölni, mennyi az esély, van, aki menses alatt is teherbe esik, ezért is jobb, ha a férfi és a nő is védekezik, ha nem akarnak babát.
2014. aug. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, tényleg félreérthetően fogalmaztam. A menzesz első napjától számolva a 9. napon történt.
2014. aug. 30. 12:45
 8/11 anonim ***** válasza:

A dátumokon meg én siklottam át...


Szóval, ha nem volt spontán peteérésed, és a tabi után minden helyreállt, akkor nincs esély terhességre, addig nem élnek túl a spermiumok odabent sem. Bár kérdés, hogy esetleg a múltkori esemény utáni hogy kavarta be a ciklusodat. Emiatt akár most lehet korábban is peteérésed a megszokottnál...


De ha valami miatt történt spontán peteérés, akkor továbbra is a 30% esély áll fenn. A spontán peteérés esélye egy nőnél igen alacsony, de nem kizárható!

Ilyenkor jó, ha ismered a testedet, mert a peteérésnek is vannak tünetei!


Itt az első 4 pontban megtalálod ezeket... de két nappal később már nem tudod ezeket figyelni, akkor kellett volna... illetve azóta folyamatosan 5 napig! Ezért lenne érdemes minden nőnek menzesznaptárat vezetni, még akkor is, ha nincs hőmérséklet mérés... a méhnyakváladék állaga, és a méhszáj állapota sok mindent elárul. Ezek a tünetek spontán peteérésnél is ugyanígy megvannak:


[link]


De ha nincs is spontán peteérés, a múltkori eseményutáni miatt nem lehet semmi biztosat mondani, mindenkinek máshogy reagál rá a hormonháztartása!

2014. aug. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez tényleg hasznos, ezek után erre is figyelni fogok! Attól én is tartok, hogy az esemény utáni tabletta most felborította egy kicsit a dolgokat, és így még bizonytalanabb vagyok. Tesztet csak az aktus után 10-14 nappal lehet csinálni?
2014. aug. 30. 13:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Inkább 14. Így akkor is kimutatja, ha pár nappal később volt peteérésed.
2014. aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!