Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megtagadhatja az orvos a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megtagadhatja az orvos a tabletta felírását, ha nem megyek rákszűrésre?

Figyelt kérdés
2014. szept. 9. 23:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
miért nem mész? amúgy igen
2014. szept. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Természetesen igen. Egy orvos az életmentő terápiákat leszámítva nem kötelezhető semmire.
2014. szept. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Én se mentem és mégis felírta.
2014. szept. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

De erről van bármi nemű határozat, vagy rendes érv?

Oké, joga gondolom megvan hozzá, hisz ő dönti el, mit ír fel, és mit nem, de felnőtt nőként miért nem dönthetem én el, hogy vállalom ezt az idézőjeles kockázatot?

2014. szept. 9. 23:50
 5/31 anonim ***** válasza:
mi kockázata van a rákszűrésnek?
2014. szept. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Ha nem lett volna egyértelmű, arra utaltam a kockázat kijelentéssel, hogy azzal, hogy nem megyek, a saját kontómra vállalom azt a kockázatot, hogy nem vagyok ellenőrizve ez ügyben.
2014. szept. 9. 23:53
 7/31 anonim ***** válasza:
És miért vállalnád? Konkrétan 20 másodperc SE a vizsgálat, viszont óriási baj lehet belőle, ha valamit nem vesznek észre időben.
2014. szept. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
63%

Ha bajod lesz a tablettától és nem lesz papír arról, hogy minden az előírások szerint ment, akkor nem téged fognak eltiltani a szakmádtól, esetleg bíróságra vinni, maradjunk ennyiben.

Szerintem ha nem vállalod a rákszűrést, nem hogy joga van megtagadni, de tulajdonképpen köteles is, igazából ez az ő felelőssége.

2014. szept. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Először is :

Az sztk-s orvosokkal borzalmas tapasztalataim vannak, és még betegen sem szívesen teszem be oda a lábam, az hogy bennem matassanak, kizárt. Milliószor diagnosztizáltak már félre sztk-ban, bunkóan és lekezelően bánnak velem, akármilyen kedvesen is viszonyulok hozzájuk, és borzasztó sokat kell várni.

Magánorvosra meg sajnos nincs fölösleges 10ezer forintom.


Másrészt röhejesnek tartom, hogy felnőtt nőkkel úgy kezelik ezt a dolgot, mint a kisgyerekekkel, "ha nincs kész a házid, nem kapsz fagyit". Szerintem el tudom dönteni, hogy tudok ezzel a veszéllyel élni.


Harmadrészt, a magánvéleményem az, hogy bármilyen halálos betegségem van, nem akarok tudni róla. Nagyon sok rákos beteggel találkoztam sajnos az évek során, ki közelebbi, ki távolabbi, és volt szerencsém látni, hogy mennyit ront a dolgokon az állítólag csodálatos kemoterápia, és mennyit javít a pozitív gondolkodás.


Mindent összevetve, nem értem, miért ne lenne jogom arra, hogy ne tudjak róla, hogy bármilyen problémám van.

2014. szept. 10. 00:08
 10/31 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem büntetés, nem gyerekként vagy kezelve, ellenkezőleg, felnőtt nőnek, akinek sosem árt egy ilyen szűrés. Van jogod nemet mondani rá, ahogy az orvosnak is a tabletta felírására, mert nem akar problémát. Ennyi.


Azt már csak halkan súgom meg, hogy én pedig sok olyan embert ismerek, akit a kemo mentett meg.

2014. szept. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!