Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kinek mennyi idő volt, amíg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiss Nikoletta kérdése:

Kinek mennyi idő volt, amíg kiürült a szervezetéből a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat és véleményeket várok olyan csajoktól/nőktől akik szedtek fogamzásgátlót és abbahagyták.

Én már régen leálltam vele, ugyanis komoly párkapcsolatban élek, a baba nem jelentene gondot, de csak 2év múlva ,,állunk neki" igazán a dolognak.

2éve hagytam abba, és úgy érzem most kezd helyre állni a szervezetem. A menstruációm már 2hónap után normális volt, viszont az arcom....katasztrófa. 14-18éves koromban sem volt soha annyi akném, mint amikor leálltam.

A helyzet az, hogy sok ismerősöm aki babát akar, és leállt már évek óta (1-2) próbálkozik(esküvőig szedték) és szintén a hátuk és az arcuk bánja.

Ezzel szemben az orvos mit mond?

,,A mai fogamzásgátlókban semmi hormon nincs, már a leállás utáni napon terhes lehetsz!"

Én elhiszem, hogy nagyon ritkán vannak ilyen esetek, és olyan is, aki a tabi mellett lesz terhes....de szerintem a dokik csak a részesedés miatt írják fel boldog-boldogtalannak a gyógyszert.

Nem hiszem, hogy a hormonok azonnal kiürülnek a szervezetből.

Várom a véleményeket, és a tapasztalatokat!



2014. szept. 12. 16:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%

Semmi hormon nincs??? Mi van??? Orvos h mondhat ilyet? Amiben nincs hormon, az a zseléscukorka...


Nekem igazából szerintem gyorsan kiürült, de ezt ugye nem tudhatom, mert nem terveztem babát. Viszont megszakítással védekeztünk, és sose lett belőle baj, szóval lehet van valami utóhatása még... amúgy 3-4 hónapot mondanak a gyógyszer kiürülésére.


Nekem a hátammal/arcommal nem volt gond.

2014. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mondom, nekem azt mondta, másnap terhes lehetek, ahogy abbahagyom.

Persze nem vagyok hülye, nem hiszek el ilyeneket, pláne, hogy 3évig szedtem, és most, 2év után kezd rendbe jönni az arcom.

Viszont nagyon kíváncsi vagyok, aki babát tervez, az milyen tapasztalatokat tud elmondani?

2014. szept. 12. 16:33
 3/16 A kérdező kommentje:

Mi is úgy védekezünk egyébként.

És az arcomra a nőgyógyász megint csak annyit mondott, hogy fel kell írnia fogamzásgátlót.... hát nem kértem belőle. :)

2014. szept. 12. 16:35
 4/16 anonim ***** válasza:
Ugyan :D A problémás bőrre millió-egy megoldás van, nehogy már a fogamzásgátlót írkálja mindenre.. ahhh... ez úgy ki tud akasztani :S ha ez megnyugtat, nekem meg csk úgy felírta, ki se vizsgált :S
2014. szept. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hidd el, nagyon sok mindent kipróbáltam, de semmi nem használt, egyszerűen belülről jött a gyulladás. A kozmetikusom tehetetlenül állt már előtte, ő is mondta, hogy ez már belülről jön. De úgy néz ki, túl vagyok rajta.
2014. szept. 12. 16:41
 6/16 anonim ***** válasza:
na az jó :) de a tabi csk tüneti kezelés... :S
2014. szept. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De szerintem vannak természetes gyógymódok is, nem rögtön a fogamzásgátló
2014. szept. 12. 16:43
 8/16 anonim ***** válasza:
jaja, pont ez az... nézz körül
2014. szept. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az arcom már kezd ok lenni, inkább a baba téma izgat, mert sok barátnőm van, akiknek nem jön össze.
2014. szept. 12. 16:50
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló kiürül már másnap, viszont a te saját hormonrendszered nem indul újra vagy nem úgy, ahogy a tabletta előtt működött, ezért vagy pattanásos, zsíros és esetleg erősen hulló hajú, rendszertelen menszesszel. Nekem fogamzásgátló előtt és után is borzalmas volt az arcom, mert a saját hormonrendszerem egy kalap kaki. Viszont teherbe simán tudnék esni elméletben, mert anyukám is ilyen alkat mi meg kb gondolatra érkeztünk, első próbálkozásra. Szóval vagy anyukám termékeny vagy apukám volt csődör típus, de a lényeg, hogy mi, tesóimmal könnyen összejöttünk úgy, hogy már anyu is szedett előttünk, közöttünk fogamzásgátlót és ő még a lórúgás típusúakat.


Amúgy pont azért lehet tabletta mellett teherbe esni, mert 24 óra múltán kiürülnek ezek új típusú kevés hormont tartalmazók. De mivel manapság sok lány még szinte kamaszként kezdi szedni, ezért a saját hormonrendszerük nem fejlődik ki rendesen, anno nem hagytak időt neki, hogy beletanuljon a dolgába hanem rögtön pihenni küldték. Ezek után persze, hogy nem akar rendesen újraindulni. Arról már nem is beszélve, hogy iszonyat egészségtelenül étkezik az átlag magyar és főleg a nők. A soványak vagy mostanában vékonynak nevezett nők kb semmi normális szénhidrátot nem esznek így a hormonrendszer egyik fő "tüzelőanyagát" nem juttatják be a szervezetükbe így persze, hogy nem működik rendesen. Aki meg elhízott és kövér az meg túl sokat visz be és ott meg az a probléma.

2014. szept. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!