Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta vagy esemény utáni tabletta?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb, ha csak hétvégente tudunk együtt lenni (péntek, szombat,vasárnap)? Csak receptre lehet kapni mindkettőt? Vagy esetleg simán megvehető a gyógyszertárban? 18 éves kor alatt lehet venni? Eddig csak óvszerrel szeretkeztem de ki szeretnénk próbálni mást is, valami jobbat. Ez biztosabb mint az óvszer? A válaszokat előre köszönöm!

2014. szept. 22. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Minek szexelsz, ha nincs eszed?


Egyértelműen a fogamzásgátló, hiszen az esemény utáni tabletta hatalmas adag hormont tartalmaz, hosszú hónapokra padlóra küldheti a hormonháztartásod.

2014. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az esemény utáni tabletta ahogy a nevében is benne van, a szex után alkalmazható rendkívüli esetben, vagyis rendszeresen, hosszútávon nem.

Míg a fogamzásgátló tabletta a hosszútávú védekezés alapja, amely véd a nem kívánt terhesség ellen, vagyis hiába csak hétvégente szexeltek, esemény utánival nem védekezhettek csak fogamzásgátlóval.

Viszont ebben az esetben a gumi lenne a legmegfelelőbb mivel ennyi szexért felesleges lenne terhelni a szervezetedet tablettával.

Az esemény utánit háziorvos vagy nőgyógyász írja fel, míg a fogamzásgátlót inkább nőgyógyász egy alaposabb vizsgálat, beszélgetést követően......

A fogamzásgátló hatékonysága elég nagy, minimális a teherbeesés esélye ha rendszeresen és rendeltetésszerűen szedi a nő.

2014. szept. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy megmertem kérdezni! :) De sokan használják vagy nem?
2014. szept. 22. 21:09
 4/13 anonim ***** válasza:
Sokan, de anyukád sajnos nem használta. :(
2014. szept. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Orsy070 ***** válasza:
Mindenki szexel ossze visza egy kicsit sem gondolna arra hogy vedekezes. Mi lenne ha szex elot mar kicsit utana neznel hogy milyen fogamzas gatlok vannak vannak mennyire biztonsagosak utana szexelhetsz az esemeny utani tabletta irto draga es az anyira kikeszit hogy utana az eletbe nem lesz normalis formad sem melled sem segged. ilyen rusnya szeretnel lenni a a fogamzas gatlo tabletta meg eleg ha feloraval is kesob veszed be es annyi terhes is vagy a gumi meg ved de az sem biztonsagos teljesen .Gondolkoz!! azert van a fejed nem ??
2014. szept. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

NEM! Eseményutáni tabletta borzasztó káros és egy csak receptre kapható, de a fogamzásgátló is.. Kérlek olvass utána, tökre nincs kedvem két oldalt gépelni -.-


DE tényleg olvass, mielőtt szexelsz!!!

2014. szept. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
EMBEREK!! Én eddig is védekeztem és ezután is védekezni fogok! Csak érdekelt ez a dolog mert hallottam, hogy jobb így, de ezek szerint nem. Nem kell rögtön azt képzelni hogy idióta vagyok, meg hogy nem védekezek, minek szexelek? Vannak akik 13 évesen kezdik én 2 hét múlva 18 leszek és eddig nem érdekelt a tabletta de most meg mertem kérdezni és le vagyok oltva! Csak egy kérdés volt ettől még védekezek nem kell rögtön a pokol mélyére küldeni... De köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 22. 21:19
 8/13 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátlót kell szedned, esemény utánit nem is írnak fel egy évben bizonyos alkalomnál többször. Heti szinten szedni nagyon káros.

Szóval fogamzásgátló. El kell menned dokihoz íratni. Először lesz egy laborvizsgálat, ahol eldöntik, szedheted-e, illetve feltesznek olyan kérdéseket, hogy volt-e valakinek trombózisa a családban, ilyenek. Miután felírták, olvasd el nagyon figyelmesen a betegtájékoztatót. Én ismerek olyat, akinek pl. kimaradt, hogy bizonyos gyógyszereket nem szabad vele együttszedni, így teherbe is esett, azóta meg is van a baba.

2014. szept. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátlót szedj szerintem. Nőgyógyász írja fel egyébként.


Mivel élsz nemiéletet,el kell menned nőgyógyászatra vizsgálatra, hogy minden rendben van-e.(kontroll-vizsgálatnak hívják)

2014. szept. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, azért kapod az ívet a pofidra, mert 18 leszel, de nem tudod mi a különbség a fogamzásgátló és az esemény utáni között!
2014. szept. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!