Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Abba hagyjam vagy még szedjem?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abba hagyjam vagy még szedjem? A vérzés kevesebb lehet a gyógyszertől?

Figyelt kérdés
Hétfőn kezdtem el életembe először a fogamzásgátlót szedni. Deciora a neve. Első nap semmi bajom nem volt de kedden bevettem rá egy 3/4 órára erős hányingerem lett és kihánytam mindent. És nekem mindig nagyon erős a menstruációm 4-5 napig most kedden is meg ma is épp hogy jött. A gyógyszer közre játszhat? munka helyemen mondták de nem értek egyet 1-2 szemtől? És mikortól add védelmet ? Mert a papíron első naptól van írva. Orvos egy hetet mondott mások 1 hónapot.

2014. okt. 15. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Én inkább az orvosnak hinnék, mint "mások"nak.
2014. okt. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szedjél gyengébbet. pl: Lindynett 20

én akkor hánytam és rosszul voltam, mikor erős gyógyszert szedtem. 1 hónapot várjál, akkortól tuti véd.

2014. okt. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem szedjed nyugodtan, de ha továbbra is fennáll a hányás akkor beszélj az orvosoddal!

Nekem régen nagyon erős volt a vérzés és most kevesebb van és nem is fáj annyira a hasam.

Egy levelet mindenképpen szedj be mielőtt elhagyjátok a gumit! Én egy egész levelet szedtem be, és utána rögtön gumi nélkül csináltuk, nem lettem terhes! ;D

2014. okt. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1 hét elég, ha félsz legyen1 hónap. ha továbbra is rosszul vagy töle, válts gyógyszer (szólj a dokidnak). ami a vérzést illeti, kevesebb, mert ez már nem ,,igazi,, menstruáció, csak megvonásos vérzés. Ha hánytál tőle, akkor viszont jobb ha még gumival is védakaztek, nem biztos, hogy rendessen felszívódott!
2014. okt. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A menstruáció meg a megvonásos vérzés két teljesen különböző dolog, szóval az, ha a vér mennyisége más, úgymond normálisnak tekinthető. Védett akkor vagy, ha rendszeres életmódot élsz, legalább 1 hónapja rendszeresen szeded a gyógyszert, nem voltál beteg, nem hánytál, nincs hasmenésed és nem ittál alkoholt. Ha bármi hiba kerül a gépezetbe, lehet peteérés és máris lőttek a védettségnek, olyankor máshogy is kell védekezni.
2014. okt. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Fel keresem az orvosomat. Be veszek még egyet és ha megint rosszul érzem magam, akkor iratok gyengébbet.
2014. okt. 15. 11:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Bele van írva a betegtájékoztatóba, hogy ha a menstruáció első napján szeded akkor onnantól már védve is vagy.

Szerintem, ha nem bíznának benne a gyógyszergyártók akkor nem írnának ilyet, különben hamar híre menne, hogy terhesek lettek a gyógyszertől.

Persze egy hét azért nem árt(addig pont el is múlik a menstruáció) aztán mehet a menet :)

2014. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem a gyógyszertől hánytál,hanem összeszedtél valamit inkább.


Szedd szépen be az első levelet.100%-os biztonságot akkor nyújt a fogamzásgátló, ha a párod nem élvez beléd egyébként.

2014. okt. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ki jött belőlem a 3 es a 4. Szem is abba hagytam a szedését rosszul vtm azt mondtàk hagyjam abba most csak a mensim zavar hogy ugy el àllt első nap még nagyon meg volt màsodik màr épp hogy harmadik nap meg semmi.
2014. okt. 17. 10:32
 10/10 anonim ***** válasza:
ez a gyógyszertől van valószínűleg, de menj el a nődokidhoz, úgyis kell más fajta f.gátló.
2014. okt. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!