Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Gumi helyett mást akarunk...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gumi helyett mást akarunk használni Barátnőmmel. Valakinek van tapasztalata ezzel a módszerrel?

Figyelt kérdés

Azt találtam ki, hogy ovulációs teszteket fogunk használni (LH-teszt). Ez kimutatja a vizeletből, hogy mekkora az LH hormon koncentráció. Minden nap megmérjük, az adatokat felírjuk. Peteéréskor ez a szint nagyon megugrik, így lehet tudni, melyek a termékeny napok és melyek a termékenytelenek.

Ha megvolt az ovuláció, akkor az azutáni 3. napon már mehet a szeretkezés. Persze így is csak megszakítással.


Azt szeretném kérdezni, hogy valaki csinálta-e már így, illetve szerintetek mennyire biztonságos? Teherbeesés csak akkor lehetséges, ha a leért petét megtermékenyíti egy spermium, de mi tudjuk, hogy mikor nincs ott pete, így elvileg a terhesség ily módon elkerülhető.



2014. okt. 28. 15:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
kreatív, de ezt inkább pont akkor használják mikor teherbe akarnak esni. és mi lesz ha pont olyankor kívánjátok egymást mikor az ovulálás van? majd ültök és a peteérésről beszéltek? ez az egész nem valami romantikus, én inkább akkor elkezdenék gyógyszert szedni vagy helyi fogamzásgátlót használni.
2014. okt. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
78%

Nevetséges.

1-2 nappal ovuláció előtt beleelvezel, es kész. Teherbe eshet.

2014. okt. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Amikor ovulálás van, akkor, bármennyire is utáljuk, használunk gumit. Hormontartalmú fogamzásgátlót nem fog szedni és én sem akarnám, mert 2 év múlva gyermeket szeretnénk, egészségeset.

A helyi fogamzásgátlók közül én csak a Pharmatexet ismerem és a gyűrűt, spirált stb. Ő nem fog semmit felhelyezni magának, elég nehézskes is lenne, mert nagyon szűk ott. A pharmatex még jó lenne, de hallottam olyan esetet, akinél elég durva mellékhatásokat váltott ki és sokáig viselte a következményeit, így ezt nem merem kipróbálni Vele.

2014. okt. 28. 15:29
 4/17 A kérdező kommentje:

2: Miért nevetséges?

Igen, a spermiumok élettartama átlagosan 72 óra, ami 3 nap. Azaz ovuláció előtt nem lehet 72 órán belül beleélvezni. Ezt viszont én egyáltalán nem fogom megtenni.

2014. okt. 28. 15:30
 5/17 anonim ***** válasza:
És mi a probléma a gumival?
2014. okt. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem szeretjük, hogy ott van. Utáljuk ezt a műanyagot, plusz a legtöbb típus esetében nekem van, hogy amint rám kerül, elmúlik az erekció, annyira zavar. Plusz sokkal élvezetesebb mindkettőnknek nélküle.
2014. okt. 28. 15:33
 7/17 anonim ***** válasza:

Felelőtlenség, ha csak két év múlva jöhetne a baba, mert ezzel hamarabb fog.


Az lh tesztek NEM számadatot adnak, a teszteket nem könnyű értelmezni, nem úgy működnek, mint egy terhesteszt, nincs egyértelmű pozitív és negatív.

Ráadásul mire az lh teszt pozitívra vált, akkor már késő. Akkor is az lehet, ha csak megszakítással éltek végig nemi életet.


Ha akár holnap is jöhetne a gyerek, csak akkor mondanám, hogy nem elvetendő ötlet, de akkor már értelmesebb volna kompletten alkalmazni a természetes módszereket (kombináltan).

Naptár + hőmérőzés + nyákvizsgálat + lh-teszt (egyébként pont ez ami kihagyható).

2014. okt. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

2. vagyok, latom nem fogtad fel a lenyeget. Te 3 nappal elobb honnan a jo istenbol tudnad, hogy o ovulalni fog? Mondd már meg...


De leszarom, pontozz le, elvegre nem en tanultam evekig az orvosin... Majd pislogj kettot, ha teherbe esik a baratnod...

2014. okt. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8:

Nem pontoztam senkit. Nem mondtam, hogy előre tudom, mikor lesz peteérése. Ez arra jó, hogy ha már megvolt, akkor utána lehet gumi nélkül csinálni.


7:

Ezeket mégis mire alapozod?

2014. okt. 28. 16:51
 10/17 A kérdező kommentje:
Úgy értem, már próbáltad? Mert ez az ötlet nem az én fejemből pattant ki, hanem a Barátnőm nőgyógyásza mondta, hogy ez is egy lehetséges védekezési mód. És ezzel kapcsolatban kérdezek itt.
2014. okt. 28. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!