Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kilenc napos ciklus gyógyszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kilenc napos ciklus gyógyszer mellett - normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a problémám van, hogy 9 napja szedek dienille nevezetű fogamzásgátló tablettát és a vérzésem még mindig nem múlt el (ez azért tűnt fel, mert 7 napos szokott lenni a vérzésem). Mindenhol azt olvastam, hogy rövidülnie kellene, az orvosom is ezt mondta, ehhez képest most mégis itt tartok. Úgy tudom, hogy az ösztrogén hormon szintjének megemelkedése okozhat ilyen vérzés zavart, és a dienille ugye kombinált fogamzásgátló, ösztrogén hormont is tartalmaz. A gyógyszer szedése előtt kivizsgáltattam magam, volt vérvételem is. Kell esetleg aggódnom? Érdemes orvoshoz mennem, vagy ez csak annak a jele, hogy a szervezetem még nem szokott hozzá? Nagyon megijedtem nyilván, de más tünetem nincs (bár nem a kilencedik napon szoktak problémák lenni a fogamzásgátló tablettákkal tudtommal).

Köszönöm szépen a válaszokat!



2014. nov. 16. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod, ez a gyógyszer elkezdésekor elég gyakori jelenség.
2014. nov. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Úgy olvastam én is egyébként. :) De gondoltam megkérdezem itt, aztán ha jönnek az "Úristen, hány éves vagy te, hogy lehetsz ilyen felelőtlen, futás orvoshoz!!" stb. kommentek jönnek, akkor szólok a nőgyógyászomnak egy időpontért.
2014. nov. 16. 15:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Később rövidülni fog! Csak akkor futás orvoshoz, ha úgy érzed, a vérveszteség egyéb tünetekkel jár: fejfájás, szédülés...


Amíg ez nem jön elő, addig nem kell aggódnod!

2014. nov. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs semmi ilyesmi tünetem szerencsére. :) Köszönöm a megnyugtatást! :)
2014. nov. 16. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:
semmi gond,15 nap is lehet,nálam is volt ilyen,a 3.levélnél már nem lesz gond,addig szokja a szervezeted
2014. nov. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!