Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szedhetek fogamzásgátlót?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szedhetek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
2 hónapja szedem a fog.gátlóm, eddig semmi bajom nem volt vele. Azonban elég sokat olvastam a trombózis veszélyről. A tabi felírása előtt 2 vérvételem volt, ott az orvos mindent rendben talált. Viszont kockázati tényezőnek gondolom, hogy túlsúlyos vagyok. Közületek van olyan, aki túlsúllyal vagy egyéb kockázat ellenére is szedi a tabit? Tapasztalatok?

2014. nov. 25. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van túlsúlyom, de már 7 éve szedem és semmi bajom nem volt
2014. nov. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem értem, miért nem kérdezed meg erről inkább a nőgyógyászt? Vagy miért nem nyugodsz le inkább, hiszen megvizsgált, ott voltál, nem a semmire írta fel a gyógyszert??
2014. nov. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jelenleg szabin van, ezért. egyébként leginkább a tapasztalatok miatt ide írtam! :D egy próbát megér
2014. nov. 25. 20:16
 4/10 anonim ***** válasza:

rajtam mindig volt túlsúly,úgy 10kg,volt hogy több is,és ez nem volt akadálya a szedésének ...


gondolj bele,hogy sokkal több túlsúllyal is kénytelenek szedni a nők,hisz ők is szexelnek .))))

2014. nov. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszi!!:)
2014. nov. 25. 20:28
 6/10 anonim ***** válasza:
mennyire túlsúlyos? fogyj le, mert ha nagyon el vagy hízva, az más szempontból is egészségtelen, bár nem hinném, hogy a fogamzásgátlót ez annyira befolyásolná.
2014. nov. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De, befolyásolja. Na nem a hatását csökkenti, hanem a trombóziskockázatot növeli.


Egyébként akár 10 vérvételt is csináltathat, ha éppen azt nem kéri, amit kell, hogy kiderüljön, hogy van-e hajlamod.


Mi lenne, ha te is megnéznéd a papírjaidat?

Prothrombin (INR) , APC-rezisztencia (Leiden)... ezeket a "kulcsszavakat" keresd. Ha nincsenek rajta, akkor nem is vizsgálták a trombózishajlamot.

2014. nov. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos eléggé, de igyekszem fogyni. Prothrombint is néztek 3x, a Leiden mutációt is vizsgálták, mindegyik jó lett.
2014. nov. 26. 18:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Több szempontból érdemes a testsúlyodat rendezni-

A túlsúly számos betegség kockázatát növeli, a trombózis csak egyike a sornak.

Van olyan fogamzásgátló, ami mellett pár éves szedés mellett több ismerősömnek is túlsúlya alakult ki. Nem állítom, hogy ez nálad is ront a helyzeten, de megvan rá az esély.

A vérvétel egy ettől független, genetikailag meghatározott kockázati tényezőt szűr, hogy fentebb teljesen korrektül leírták, az APC rezisztencia (Leiden mutáció) amit ilyenkor néznek. Ha ez az érték rossz lenne, akkor az annyira durván megnövelné az esélyeket, hogy eltiltana az orvosod a tabitól.

Az orvosod felírta, mérlegelte a helyzetet,tehát szedhetsz tabit.;-)

2014. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!:)
2014. nov. 26. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!