Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek melyik a jobb?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek melyik a jobb? óvszer vagy tabi? én nem szeretném ha a barátnőmnek vm baja lenne (pl. rák) a tabitól, inkább húzok óvszert, csak ő maradjon egészséges.

Figyelt kérdés
2015. jan. 2. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:

cuki vagy, de szerintem mindkettő

úgy a legbiztosabb

2015. jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Ovszer!Az okos no nem teszi magat tonkre a tablettakkal !!!!
2015. jan. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt mondtam, én sem engedem a páromnak hogy tablettát szedjen. Ne mérgezze magát. Főleg hogy majd később babát is szeretnénk.
2015. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 To7ka ***** válasza:
100%

Ilyen kérdésben már 8 év tapasztalata után se merek több vitát nyitni, mert sok az agyatlan aki még soha nem próbált ki semmi mást de mindenről tud mindent...

A felfogásod tök jó, szóval maradjatok a guminál. Rendes Tőled, valóban ez így korrekt. Ilyen hülyeséget mint amit az 1. írt, véletlen se csináljatok..:DD Nem kell 2* 99% védelem. Nem kell hormonokat lőni a barátnődbe ami konkrétan arra való, hogy ne essen teherbe, és még mellé gumit húzni...-.-


Ha érdekel Titeket, beszélgessetek el egy nőgyógyásszal, türelmesen, járjátok körül a témát. A fogamzásgátlótól nem lesz rákos (kb olyan valószínűség mellett mint a gumitól terhes), és rendszeres kivizsgáláson KELL részt vennie bármilyen fogamzásgátló miatt (na jó, mégis nyitok vitát, kérdezzetek rá a NuvaRing-re, ennek van a legkisebb hormontartalma, lokálisan adagolja, és tökéletesen biztonságos volt hosszú éveken át mind gyerek mind a hormon okozta esetleges mellékhatások tekintetében (nem volt senkivel soha semelyik)).


Gumi mellett meg nem járna el a barátnőd nőgyógyászhoz, ahol többek között mellrákra is vizsgálják rendszeresen. Így bizonyos szempontból sokkal biztonságosabb a rendszeres vizsgálat és kivizsgálás UTÁN egy számára megfelelő fogamzásgátló készítmény!! Lehet sírni, ha valaki próbálta, az előző 20 kérdésben is egybefüggően ezt írták az értelmesebbek. Valahogy mindig az volt csak kibukva, aki még soha életébe nem használt semmit a gumin kívül, mégis professzora a területnek (én nem vagyok, csak megosztom egy nagyon pozitív több éves tapasztalatom:)))

2015. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: Az a baj, hogy te sem járod körül rendesen a témát. Attól, hogy valaki nem próbálta ki a tablettát, bizony érthet hozzá többet, mint te:)


A rák kérdés érdekes. A tanulmányok elég ellentmondóak, de valószínűleg a mellrák kockázatát növeli a fogamzásgátló, míg a petefészekrák kockázatát csökkenti.


A hüvelygyűrű pedig jár bizonyos előnyökkel (nem kell annyira odafigyelni a szedésre pl.), de hátrányai is vannak. A legfontosabb talán az, hogy hiába alacsonyabb az ösztrogéntartalma, a benne lévő progeszteronkomponens jelentősen fokozza a trombóziskockázatot, így speciel ilyen tekintetben veszélyesebb, mint a régebbi, magasabb hormontartalmú szájon át szedhető készítmények.

2015. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!