Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fájdalom a fogamzásgátló miatt?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kristabell kérdése:

Fájdalom a fogamzásgátló miatt?

Figyelt kérdés
Pár hónapja Elizette nevű fogamzásgátlót szedek,és azóta szex közben nagyon csíp,ég odalent közben és utána is egy jó ideig.Eleinte azt hittem,gombás fertőzés,ezért mindent megtettem az elmulasztásáért de semmi sem segített.Elmentem a nőgyógyászhoz aki Klion-D hüvelyfertőtlenítőt írt fel.Közben körülnéztem a neten és a gombás fertőzés tünetei a viszketés és égő érzés a hüvely külső részén de nekem belül fáj és csak szeretkezés közben,emellett viszketést sem tapasztaltam.A csak szex közbeni fájdalomra azt írták,a fogamzásgátló idézheti elő,ezért beszéltem egy ismerősömmel,aki szintén gyógyszert szed de ő egy másik fajtát,viszont ő is ugyanezeket tapasztalja.Aggódom,ha elmegyek a nőgyógyászhoz feliratni egy másik gyógyszert,akkor sem szűnik meg a probléma.Viszont ez lehetetlenné teszi a fájdalommentes együttlétet.Mit csináljak?
2015. jan. 28. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy a tabletta az oka, de a nőgyógyászoddal nyugodtan konzultálj :)
2015. jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csináltass hüvelykenet tenyésztést. Az egyértelműen kimutatja, hogy van-e kórokozó a hüvelyedben, és ha igen, akkor milyen és mekkora számban. Ahogy ennek megvan az eredménye, egyből tudnak kezelni, ha olyan bajod van.

Amit tudni kell a fogamzásgátlóról, hogy hatással van a nők hüvelyére is, ugyanis ott egy olyan közeget biztosít a hüvely számára, ami nehezíti a spermiumok helyzetét, ezáltal is véd a terhesség ellen, viszont egyes nőknek ez nem jó, nincs rájuk jó hatással, ugyanis ezeket a tüneteket tapasztalják.

Nekem soha nem volt ilyen gondom a fog. gátlóval egészen addig, míg nem szültem. Utána szülés után rendszeresen nekem is ilyen gondjaim voltak, sokszor volt mintavétel, volt, hogy fertőzésem volt, volt hogy csak sima irritáció. Nekem az volt a megoldás, hogy abszolút letettem a fog. gátlót és óvszerrel védekezünk. Azóta nem volt ilyen gondom.

Nem mindenki bírja.

Először mindenképpen csináltasd meg a mintavételt, de ha nincs fertőzésed, egy hüvelyflóra helyreállítást azért nem ártana csinálnod, kapsz erre való készítményt vény nélkül a patikában, ha ez sem segít, akkor hagyd abba a gyógyszerszedést, mert nem bírod! És ha abbahagyod és rendbe jössz, akkor legalább tudod, hogy mitől voltak ilyen gondjaid.

2015. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
fertőzés,bakteriális valszeg ... lehet urológiára kellene menni hugyúti fertőzés miatt
2015. jan. 29. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A nőgyógyásznál lassan már törzsvendég vagyok.Nem hiszem,hogy fertőzés,mert akkor a barátom már elkapta volna de neki semmilyen panasza nincs.És akkor ezek szerint az ismerősöm,akivel egyidejűleg kezdtem el szedni a gyógyszert és ő is azóta tapasztal változást,akkor ő is fertőzött lenne?Ráadásul ugyanolyan típusú fertőzéssel mint én?
2015. jan. 29. 06:16
 5/7 A kérdező kommentje:
Elmegyek megint a nőgyógyászhoz és kivizsgáltatom magam.Köszönöm a segítséget:)
2015. jan. 29. 06:17
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem,hogy fertőzés,mert akkor a barátom már elkapta volna de neki semmilyen panasza nincs"

Egy dolgot tanulj meg! A legtöbb ilyen eredetű fertőzésnek férfiaknál nincs tünete, csak hordozzák a fertőzést!

Illetve amennyiben volt fertőzésed és a barátod nem volt veled egyidejűleg kezelve, úgy az is elképzelhető, hogy ő adja vissza neked folyton!

A másik meg, hogy ha a fog. gátló tönkre vágja a hüvelyflórádat, márpedig képes rá, akkor nagyon csekély számban vagy egyáltalán nincs jótékony hüvelybaktérium a hüvelyedben, ami fenntartaná az egyensúlyt és védene a fertőzés ellen, így túlszaporodnak különböző gombák a hüvelyedben és azért tapasztalsz ilyen tüneteket, azért van folyamatosan fertőzésed, avagy irritációd.

Ha ennyiszer jársz orvoshoz, akkor gyanítom, hogy ugyanaz a helyzet veled is és jobban jársz, ha abbahagyod a fog. gátló szedését!

Pikk-pakk elmúlna minden ilyen gondod!

2015. jan. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem csak a fogamzásgátló, hanem például az intim mosakodók is képesek teljesen hazavágni a hüvelyflórát. Én valami ilyesmire gyanakodnék a helyedben, olyan, mintha "ki lenne száradva" belül.. Anno én ezt akkor éreztem, amikor intimo hüvelyszappant használtam..
2015. febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!