Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nagyon buta dolog, a magamnak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon buta dolog, a magamnak választok és íratok fel tablettát?

Figyelt kérdés
szóval még sosem szedtem bogyót, de írattam már fel régebben, csak végül nem kezdtem el szedni. most fontos lenne, hogy elkezdjem, viszont már menstruálok, dokihoz időpontot pedig csak egy hét múlvára kaptam. Rengeteget olvastam utána könyvekben, orvosi oldalakon, és kiválasztottam magamnak egy tabi fajtát, háziorvos pedig felírta. mennyit árthatok vele, ha ezt most így saját szakállra elkezdem szedni? Utoljára nőgyógyászati vizsgálaton kb egy éve voltam, vérvételen kb két éve, mikor fel is lett írva a tabi. Sok nődoki amúgy is csak hasraütésszerűen ír fel valamit, nem?
2015. febr. 25. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, az orvos jobban ért hozzá(d).
2015. febr. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Igen, meg is van a hasraütésszerű felírásnak a hatása, a sok trombózis, ami nem vicces dolog. Szerintem egy hónapot még kibírhattál volna igazán. Bár ha hozzám hasonlóan úgy görcsölsz, hogy fetrengesz a padlón tabi nélkül, akkor megértem, hogy nem vártál vele.
2015. febr. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Nem hasraütésszerűen írják fel. Ahhoz nem kéne elvégezni az orvosi egyetemet. Nem tudom honnan szedted ezt a marhaságot. A rák ellenszerére nem jöttél még rá esetleg?
2015. febr. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Nem azért kell az orvosi vizsgálat előtte, hogy azok alapján kiválassza a "neked megfelelő" tablettát. Ugyanis az nincs se rád írva, se a vérképedben nincs benne, hogy neked melyik tabi milyen mellékhatást fog okozni. Szóval az igaz, hogy az orvos is tippel, ad egyet, aztán ha nem jó, akkor csere.


Viszont azt az orvosnak kellene kiszűrnie az anamnézis, labor és vizsgálat alapján, hogy szedhetsz-e egyáltalán bármilyen kombinált tablettát.Attól, hogy mondjuk egy éve nem volt bajod, most simán lehet valami, ami kontraindikációt képez. Pl. ha azóta aurával járó migrénes lettél, vagy azóta rászoktál a bagóra, vagy épp azóta a rokonságodban trombózist kapott valaki...

Labor se ártana, hogy legalább a májfunkciódat megnézze. Na meg rákszűrés is időszerű lenne ugye.


Nem lehet egy hónapot kivárni? Ha ilyen iszonyatosan sürgős, akkor eddig miért nem jutott eszedbe? Amennyi idő alatt utánaolvastál, kitaláltad milyet akarsz, elmentél a háziorvos, annyi idő alatt már akár a nőgyógyászhoz is eljuthattál volna...

2015. febr. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
sose lehet tudni amúgy sem, hogy kijön-e rajtad valami mellékhatás vagy sem
2015. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!