Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tapasztaltatok fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tapasztaltatok fogamzásgátló abbahagyása után?

Figyelt kérdés
Szeretném abbahagyni a fogamzásgátlóm szedését, viszont nagyon félek, hogy miként reagál majd a szervezetem. Azt mondják, szőrösödés, pattanások előjöhetnek. Később viszont majd folytatni szeretném, mennyire jó az, hogy így megbolygatom a hormonokat? Mindenféle tapasztalat érdekel.
2015. márc. 1. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor abbahagytam a szedését, akkor visszatért a vágyam (emiatt hagytam abba, mondhatni aszexuális lettem tőle), de kb. fél évig tele volt arcom nagy, piros duzzadt foltokkal, meg nagyon száraz is volt. Még egy sima hidratálókrém is mart, annyira szar állapotban volt a bőröm. Napi minimum 4x kellett bekkennem, hogy ne érezzem azt a feszülő érzést, amit a szárazság okozott. A fogamzásgátló szedése előtt semmi gond nem volt a bőrömmel.

Hiába jártam kozmetikushoz meg kenegettem a gyulladt területeket, nem használt semmi. Érdekes, de a menstruáciomnak nem kavart be, ugyanúgy rendszeres volt és pontosan jelentkezett. Más változást nem tapasztaltam az abbahagyásával kapcsolatban.

2015. márc. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem egészen addig nem volt gondom a fog. gátlóval, még nem szültem. Miután szültem és szedtem egy pár hónapig, mindenféle nyavajám előjött a fog. gátló miatt nőgyógyászati téren, így abbahagytam. Viszont amióta abbahagytam és ennek már több, mint egy éve, nagyon zsíros lett tőle a bőröm, ezáltal a hajam, teli vagyok csúnya, duzzadt, vörös pattanásokkal, főleg a hátamon, mellkasomnál, valamivel visszafogottabban, de az arcomon is. Szóval utálom, bőrgyógyász sem tudott segíteni ebben. Viszont ha választanom kéne, hogy megint 2 hetente mindenféle nyavajával nőgyógyászhoz járjak, vagy pattanásos vagyok, akkor inkább vagyok pattanásos. De egyébként nőgyógyászatilag teljesen rendben vagyok. Minden hónapban rendszeresen megjön a vérzésem, nem vészes a vérzés sem, és a fájdalom is minimális, de tény, hogy a bőröm egy katasztrófa, amióta nem szedem.

És azt mondom, hogyha akarod még szedni, akkor teljesen felesleges abbahagynod. Semmi nem indokolja, hogy abbahagyd. És utána bizony meggajdulhatnak a hormonjaid. Ha nem végleg akarod abbahagyni, akkor inkább szedd és ne hagyd abba. Ugyanis, ha abbahagyod, akkor lehet, hogy felborul majd természetes ciklusod, vagy éppen be sem indul, aztán kezelhetik majd azt.

2015. márc. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyiknél mikor abbahagytam,megszűnt a bőrbajom, lefogytam és visszatért a libidóm!


Másiknál pedig sajnos nem sikerült lefogynom.

2015. márc. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg hatalmas gyulladt pattanás a fejem tetejétől derékig. Szinte csöpögött a zsír az arcomról. És hajmosás után pár órával úgy néztem ki, mint aki 1hete nem mosta meg a haját. 3hónapig bírtam, aztán újra kezdtem szedni.
2015. márc. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Anyám terhes lett és most itt vagyok :)


Egy ideig én is szedtem, abbahagyás után fogytam egy kicsit. De a változás nem volt látványos, mindkét esetben elégedett voltam a súlyommal.

2015. márc. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Úúú.:/

Hát én úgy vagyok vele, hogy ezt sem szabad szedni a végtelenségig, és akkor inkább most nem szedem, és majd ha összeköltözünk a párommal, akkor folytatom. Viszont nekem régen voltak pattanásos gondjaim, ezért valószínűleg visszatér majd a problémám.

Nekem amúgy a kozmetikus azt javasolta, hogy igyak minden nap 3 liter vizet legalább 1 hónapig, mert az nagyon letisztítja a pattanásos bőrt, esetleg próbáljátok ki, hátha beválik.:)

Köszönöm a válaszokat.

2015. márc. 2. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!