Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót szedek de nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót szedek de nem áll be a menstruációm, van hogy a levél közepén jön meg. Ez normális?

Figyelt kérdés
1 évig szedtem a Diamillét, nem állt be tőle a menstruációm. Pont azért írta fel a doki nekem hogy beálljon. De csak rendellenes vérzések jöttek a menstruációm sem állt be és eleinte fájt a hasam is tőle és Levél közben is megjött. Ezért váltottam Diamillára ott már nem volt sem rendellenes vérzés sem fájdalom, de a mestruációm ugyan úgy össze vissza van meg. Van hogy rendesen az 1 hetes szünetben jön meg és van hogy levél szedése közben. Azt mondják ez nem jó. De mégis mit tudok tenni? Hiába próbálom ki az összeset ha mindegyiknél ez lesz. Ez nagyon rendellenes vagy semmi baj nincs ezzel? 19/L

#fogamzásgátló #rendszertelenes mensturáció
2015. márc. 13. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a legnagyobb probléma, hogy ha fog. gátlót szedsz, eleve nem menstruálsz. A fog. gátló szedésénél ugyanis megvonásos vérzés van, amit a gyógyszer szünetre történő abbahagyása vált ki. És ez nem ugyanolyan vérzés, mint a menstruáció. Ugyanis az egy természetes folyamat, míg a fog. gátló szedésénél ezek a természetes folyamatok nem játszódnak le. Sajnos a nőgyógyászok rögtön ezt csinálják, hogy nem rendszeres valakinek a vérzése, akkor durr neki fog. gátló, mert attól majd rendszeres lesz. Ja, a vérzés igen, de csak azért, mert az nem menstruációs vérzés, hanem megvonásos vérzés. Amikor is a természetes ciklus konkrétan ki van kapcsolva.

Nekem valószínűleg van valamilyen vagy szervi, vagy hormonális problémád, ami ezt okozza, hogy össze-vissza jön meg és nem rendszeres.

Szerintem érdemes lenne egy kivizsgáltatás, illetve egy konzultáció egy szakemberrel, aki direkt a hormonproblémákkal foglalkozik, és ő nem a nőgyógyász.:)

2015. márc. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Minél előbb elmegyek orvoshoz.
2015. márc. 13. 17:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Endokrinológushoz fordulj!


Valószínű, hogy olyan szintű hormongubancod van, amit a fogamzásgátló sem tudott felülírni.

2015. márc. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak gesztagént tartalmazó tablettánál előfordulhat összevissza vérzés, de kombinált tablettánál 1 év után semmiképp sem normális.

Alapos kivizsgálás (szervi és hormonális is) indokolt lenne. Nem csak nőgyógyászt, hanem endokrinológust is fel kellene keresni, ha a nőgyógyász nem talál szervi okot a vérzésekre.

2015. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!