Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány évesen kezdtetek fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány évesen kezdtetek fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, én 17 éves vagyok és 2 hete kezdtem el fogamzásgátlót szedni. Az érdekelne, hogy ti hány évesen kezdtétek el és hogy jól bevált már az első is, vagy cserélni kellett? (Mellékhatások miatt).

A válaszokat ködzönöm!



2015. márc. 21. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:

17 éves múltam, mikor elkezdtem, több, mint 4 évig szedtem, nem volt vele semmi gondom, csak aztán az elsőt, amit felírtak, azt orvos leváltotta, mondván, hogy az már nem olyan modern, vannak ettől jobbak, akkor szedtem másikat, amivel szintén nem volt gondom.

Aztán férjhez mentem, szültem, szülés után már voltak vele gondjaim, nyilván a hormonok miatt, nm is tudok már fog. gátlót szedni, de ez már másik téma.

A lényeg, hogy fiatalon, szülés előtt semmi gondom nem volt tőle, soha nem volt mellékhatás, teljesen bevált, bármilyet is szedtem.

2015. márc. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ.:)
2015. márc. 21. 09:59
 3/9 anonim válasza:

19 voltam amikor elkezdtem, de fél év után abba is hagytam sajnos. Nálam a mellékhatás a libidó drasztikus csökkenése volt, így muszáj volt. De szeretnék a jövőben használni még :-)

20L

2015. márc. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ertem, neked is koszi a valaszt:) drukkolok neked!
2015. márc. 21. 22:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Én 21 évesen kezdtem el szedni, szedtem kb. 3 évig, de aztán vérezgetni kezdtem félidőben, így cseréltem. Ennél a gyógyszernél fordult elő egyébként az is, hogy mielőtt megjött volna, mindig nagyon fájt a fejem.

A doki másik gyógyszert írt, de attól is vérezgettem, így a doki felírt egy harmadikat. A harmadiktól aztán két hétig folyamatosan véreztem, így azt gyorsan abba is hagytam. Akkor barátom sem volt, így teljesen abbahagytam a gyógyszerszedést.

Amikor újra lett barátom, elkezdtem szedni 4 évvel ezelőtt a Qlaira nevű gyógyszert, ami nekem nagyon bevált, ettől soha semmi bajom nem volt, és azóta is ezt szedem. 30/N

2015. márc. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Én 26 voltam, addig nem voltak igazán komoly kapcsolataim, és nálad is kicsit korainak tartom, hogy ennyire rendszeresen szexelj. Várd meg az igazit, és csak azzal feküdj le!!
2015. márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1,5 éve együtt vagyunk a barátommal, ebben mi a korai? Az jobb lenne ha 14-15 évesen nem "rendszeresen" szexelnék, "csak" alkalmanként, esetleg védekezés nélkül? Én nem hinném. A másik amivel nem értek egyet hogy várjam meg az igazit. Nyilván akivel jelen pillanatban együtt van az ember egy bizonyos ideje, azt érzi hogy ő az igazi és csak ő kell neki. Nem azon gondolkodik, hogy "most nem szeretnék lefeküdni az aktuális párommal, mert biztos lesz még 10 másik". Ilyen mentalitással kb soha nem szexelnének az emberek, mert úgyis jön egy másik, azután még egy és így tovább. Azt a bizonyos igazit miről ismerhetném fel?

Mindenesetre a választ neked is köszönöm, annak ellenére hogy nem értek veled egyet.

2015. márc. 27. 23:56
 8/9 anonim válasza:
19 évesen kezdtem, most szedem 7 hónapja, semmi bajom tőle (volt kisebb libidócsökkenés, de tavasszal is megjött a kedv) , ha gond adódna, menj nőgyógyászhoz és cseréld le gyógyszert, ez általában beválik.
2015. márc. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
*megjött a kedv is
2015. márc. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!