Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Escapelle tablettát szedtem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Escapelle tablettát szedtem be, lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Pénteken történt az egész, nem védekeztünk, de nem élvezett belém. Tudom, hogy annak is van esélye hogy így terhes legyek. Meg is ijedtem és rá kb. 24 órára bevettem egy escapelle tablettát (tegnap délután). Most még semmit nem vettem észre, hogy lenne tőle valami bajom. Normálisan 8 nap múlva kéne megjöjjön a mensim, de félek nagyon, hogy nem fog megjönni és hogy terhes vagyok.. nagyon stresszelek e miatt, csak normális válaszokat, légyszíves!

2015. márc. 29. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még kb 1 éve írtam ki a gyakorikerdesekre, nem is kérdés, hanem inkább hogy mások is lássák hogy nálam hogy zajlott le a folyamat és csökkenjenek az escapelle kérdések. Íme:



Mivel nagyon sokan nem is tudjátok pontosan, hogy mi ez, hogyan hat és hat e egyáltalán, ezért leírok róla mindent, amit tudok, olvastam és tapasztaltam. Nekem augusztusban volt rá szükségem életemben először, miután az történt meg velünk, ami sokak rémálma-elszakadt a gumi és későn vettük észre. A baj kora este történt, és akkor már nem volt alkalmam receptért menni. Ugyanis a tabletta vényköteles, nem adják ki senkinek recept nélkül, tehát nincs értelme elmenni a gyógyszertárba és elsírni magunkat az eladónak, hátha megsajnál. Hol lehet feliratni? Háziorvosnál, bármelyik nőgyógyászaton. Ha hétvégén történt a baj, akkor sem kell kétségbeesni, mert minden városban van sürgősségi fogamzásgátló ambulancia, ahol felírják, ezután ki is lehet váltani a nagyobb gyógyszertárakban akár az ügyeleti időszak alatt is. Nem kell hozzá nőgyógyászati vizsgálat. Az ára 6500 forint körül mozog. A hazai sürgősségi ambulanciák pontos helyéről érdeklődhetsz ezen a telefonszámon: 06(30)303-0456. (nem az enyém, interneten találtam!!).

Rengeteg fórumot végigböngésztem, és a legtöbben, akik erre a tabira kényszerültek, sikerről számoltak be. Viszont azt tudni kell, hogy minnél hamarabb vesszük be a baleset után, annál hatásosabb. Ha 24 órán belül vesszük be, a gyógyszer hatékonysága csaknem 100%. Ha már a 48.órában vagyunk, sokkal kisebb a hatékonyság esélye, a 60.óra után ne sok jóra számítsunk. Hiába, hogy 72 órás tabletta a neve, 24 órán belül véd meg a legbiztosabban. Én 19 óra múlva vettem be. Ha a tabi bevétele után 3 órán belül hánysz, a gyógyszer nem fog hatni nálad, egy másik 72 órásra lesz szükséged, lehetőleg minél gyorsabban. Tudni kell, hogy a hormontartalma nagyon nagyon magas. Emiatt több mellékhatást is lehet tapasztalni, de ha nincsenek panaszok, attól még a gyógyszer működhetett. Legtöbbünknél a gyógyszer bevétele után kb 6-8 nappal gyenge pecsételő vérzés volt. Ez nem ad okot aggodalomra, sőt ez azt jelenti hogy dolgoznak a tablettában lakó hormonok. De ha nincsen pecsételő vérzés, akkor sem kell bepánikolni, messze nem biztos hogy baj van. Ebben az időszakban gyötört az ideg, nem aludtam egy szemhunyásnyit sem, és mindenféle terhesség alatt megszokott tüneteket meséltem be magamnak. A tabletta után a menstruációnak a következő időpontig meg kell jönnie, azonban ha egy pár napot késik, az a hormonoktól van. Sokunknak az első rendes menzesztől számított következő vagy az utáni vérzés késett, vagy egyáltalán nem is jelentkezett. Ezért is a hormonokat okolhatjuk, ugyanis hónapokra összezavarhatják a ciklust és időbe telik mire kiürülnek a szervezetből. Nem szabad évente kettőnél többször alkalmazni ezt a módszert, mert ha gyakrabban vesszük be a tablettát a hatásossága messze nem olyan magas százalékú, és könnyen becsúszhat egy nem kívánt terhesség. Valamint nem használható rendszeres fogamzásgátlóként sem, annak a következményeit inkább nem is írnám le, remélem senki nem vetemedik ilyesmire:) Valaki arra esküszik, hogy tart magánál otthon, de csak és kizárólag vészhelyzet esetére. Mit értek vészhelyzet alatt? Ha a sperma a hüvelybe jut, és megtermékenyítheti a petesejtet, az igenis vészhelyzetet jelent, ha nem kívánunk felnevelni egy gyereket. Tehát akkor vegyük be a tablettát, ha: megszakításos módszerrel szeretkeztünk, az izgalom hevében egyáltalán nem is védekeztünk, ha kiszakadt az óvszer,akár későn, akár időben vettük észre. Ne vegyük be a tablettát, ha: nem szakadt ki a gumi, "de azért mi van ha mégis baj lenne" esetben, orális szex esetén, petting esetén, vagy akkor sem, ha csak a nagy vagy kisajakra került sperma, mert az NEM tud eljutni onnan a petesejtig! Ne terheljük a szervezetünket egy ekkora hormonbombával.

Ennyi jutott így elsőre az eszembe, ha van kérdésetek nyugodtan írjatok! És nyugi, ha 24 órán belül vetted be, nincs ok aggodalomra, a gyógyszer végzi a dolgát.

2015. márc. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2hét múlva tesztből kiderül,nem 100%, de olyan 90%, hogy nem leszel
2015. márc. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!