Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 2,5 evig szedtem fogamzasgatlo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2,5 evig szedtem fogamzasgatlot, most viszont egy idore abbahagytam, de kovetkezo honapba ujra elkezdem szedni. Nogyogyasszal megbeszeltem mindent de azt elfelejtettem megkerdezni hogy ugyanugy vegigszedem a levelet es utana hat biztosan?

Figyelt kérdés
Tehat mindegy hogy hany evig szedtem,ha most ujra elkezdem varjam ki az egy levelet?
2015. ápr. 1. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem mondta, hogy ajánlott 3 hónapot az újrakezdéssel várni?

Mert ha nem, akkor én mondom.

Ugyanis nem mindenkinél, de sokaknál nem indul be egyből a természetes ciklus, lehet gond a vérzéssel, miután abbahagyják a gyógyszert és azt meg kéne várni, hogy nálad valóban minden rendben lesz-e.

És utána újra lehet kezdni.

De amúgy azt nem értem, hogy miért hagytad abba, ha meg a következő hónapban meg újra akarod szedni. A mai fog. gátlók, mivel annyira kevés hormont tartalmaznak, hogy 1 nap alatt képesek akár kiürülni, így nincs szükség szünetre, évekig is lehet szedni. És éppen ezért teljesen mindegy, hogy ki hány évig szedte, a védelem nem tart sokáig, 1 szem kimarad, máris lehet terhes a szedője.

Vagyis ugyanúgy ki kell várnod a hatóidőt.

De a mai legtöbb gyógyszer egyébként olyan, ha a vérzésed első napján kezded el szedni, akkor már az első naptól kezdve véd.

De ha valaki inkább biztosra akar menni, akkor kivárja az első hónapot.

Szóval mindegy, hogy hány évig szedted.

2015. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem mondta a 3 honapot az orvos,koszonom hogy emlitetted.Igen tudom hogy ha akar 1 szem is kimarad mar nem hat teljesen.Ezert inkabb kivarom az elso level veget.Es egyebkent annyit mondott az orvos ha nem lesz gond a verzessel akkor kovetkezo honapban elkezdhetem.Koszonom a valaszod!
2015. ápr. 1. 19:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen ugyanúgy a tablettamentes héten,amikor jelentkezik a vérzésed,már hat!
2015. ápr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom!:)
2015. ápr. 2. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!