Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Dienelle tablettánál meddig...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dienelle tablettánál meddig kell kell védekezni?

Figyelt kérdés

Még sosem szedtem fogamzásgátlót ezt mondtam az orvosnak is de ő nem mondott semmit a szedéséről csak annyit hogy amikor megjön aznap vegyem be az elsőt a többi rá van írva a gyógyszerre..

ez nem volt ráírva, illetve ha pl esti órákban jön meg vagy éjszaka akkor mikor vegyem be az elsőt aznap este vagy másnap?

Melyik időpontban ajánlott naponta bevenni? valami amit tudni kell a szedéséről? Az orvos nem mondott semmit hiába kérdeztem :/ Valaki segítsen legyenszives :)


2015. ápr. 28. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:

amint észleled a vérzést, vedd be az első szemet. ezután minden nap egyet, (nagyjából) ugyanabban az időpontban. ha az első szemet mondjuk éjfélkor vetted be, de nem akarod mindig ekkor bevenni, szerintem fokozatosan vidd le arra az órára, amikor be szeretnéd szedni. én délután 3-4 között szoktam.

amit tudni kell, hogy ne hagyj ki egy szemet sem, amennyiben egy nap elfelejted, mihamarabb vedd be az elfelejtett napit, aztán az aznapit is a megszokott időben. hasmenés, hányás alatt nem nyújt biztos védettséget.


de ezekről írni szoktak a betegtájékoztatóban, illetve a gyógyszerek kis kézikönyvében, én kaptam ilyet a dokimtól :)

2015. ápr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Betegtájékoztató. Nem dísznek van a dobozban, hanem azért, hogy olvasd el és abban minden kérdésedre választ kapsz!
2015. ápr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :) természetesen elolvastam a betegtájékoztatót, de nem volt beleírva hogy meddig kell védekezni mellette amikor legelőször elkezdem szedni és az orvos sem mondta. Épp ezért kérdeztem meg hogy hátha valaki szed ilyet és neki elmondták. Kiskönyvet sem kaptam csak a betegtájékoztató van ami a gyógyszerhez volt.
2015. máj. 2. 22:16
 4/6 anonim ***** válasza:

"A legutóbbi filmtabletta bevétele utáni 8. napon kezdje újra a Dienille szedését, ne törődjön vele, ha a vérzése ekkorra még nem szűnt meg. Ily módon a hétnek mindig ugyanazon a napján kezdheti meg az újabb csomagot, és a havi vérzés is a hónapnak mindig ugyanazon napjain jelentkezik.

Ha követi az előírásokat a filmtabletta már bevételének első napjától kezdve védelmet nyújt a nem kívánt terhesség ellen."


Utolsó sor!:)

2015. máj. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de ez számomra hihetetlen hogy amint beveszem a legelső szemet már védett is vagyok. Még sosem szedtem fogamzásgátlót, hallom az ismerősöktől hogy 2 hetet vagy 1 ciklust kell mellette legelőször védekezni, mert az hihetetlen számomra hogy semennyit
2015. máj. 5. 06:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Pedig elhiheted. Az más, hogy sokan a biztonság kedvéért tovább védekeznek, de a mai fogamzásgátlók többsége, ha a vérzés első napján kezdi el szedni az illető, akkor már véd az első szemtől kezdve.

De ha te nyugodtabb vagy, akkor védekezd végig az első hónapot.

2015. máj. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!