Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » SOS! Lehet hinni a tájékoztató...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS! Lehet hinni a tájékoztatónak, vagy tényleg meg kell várni az első levél beszedését?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen azt írják, hogy az első hónapban még nem teljes a védettség, meg hogy az orvosok is ezt mondják, de nem értem, akkor a fogamzásgátló tájékoztatójába hogy írhatják bele azt, hogy az első naptól véd? (ha a ciklus 1. napján kezdem el)

Valamint azt írja még, hogy ha a 2.-5. napon kezdem el, akkor a hetedik napon alakul ki a védettség. Ezért úgy gondoltam, biztos ami biztos kivárom az egy hetet, de most, hogy elkezdtem erről a neten böngészni , kicsit megijedtem, hogy valóban jó ötlet-e ez, vagy várjak egy teljes hónapot.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi!

Köszi előre a válaszokat!



2015. máj. 21. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy elméletileg véd, csak biztos ami biztos alapon szokták mondani
2015. máj. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi nem várogattunk, de nem is mondta az orvos.. barátnőm a ciklus első napján kezdte, nem védekeztünk utána máshogy és mindig a punciba sültem el.
2015. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi nem vártuk ki az első levél végét, és nem lett belőle baj
2015. máj. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem tudom, csak gondolom, azért ajánlják az orvosok az első levél beszedését, mert mielőt elkezdenéd szedni, még lehetett peteérésed, és abból lehet nem kívánt terhesség. Az elméletemet az támasztja alá, hogy az én dokim nem 1 hónapot, csak egy hetet javasolt, hogy addig még védekezzünk máshogy. Meg különben is, első nap épp menstruál, nehogymár óvszer nélkül csináljátok, ha a lány vérzik...

Szóval kérdező, az egy hét teljesen reálisnak tűnik biológiai alapon, vagy csak erősen hiányos a tudásom :D

2015. máj. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nyilván nem akarok az első nap lefeküdni a barátommal, ezt csak azért írtam mert a tájékoztatóban állt. Egyébként utolsó válaszoló:

[link]


Ezt a cikket is olvastam, ez alapján írtam ki a kérdésem. De igen, én is az egy hetet tartanám reálisnak, csak kíváncsi vagyok mások véleményére is! Köszi az eddigi válaszokat! :)

2015. máj. 21. 17:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, az a rész egyik válaszolónak ment... :D

Én is elgondolkodtam a dolgon, szóval megértelek. :)

2015. máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!