Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egészségügyi SOS Petefészekcis...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egészségügyi SOS Petefészekcisztára Mirabella fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Nagyon félek a hormontól,hogy felborítja a szervezetem és roncsolja...valakinek van tapasztalata e fogamzásgátló terén?

Iszonyatosan sok esetleges negatív hatásáról olvastam.

Kérem,aki tud,segítsen.



2015. máj. 27. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy biztos a dologban, akkor menj el egy másik dokihoz. Mi elmondhatjuk a tapasztalatainkat, de azzal te nem vagy előbbre. A kételyeidre csak az orvos adhat megbízható választ.
2015. máj. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már beszedtem az 1. szemet. :/
2015. máj. 27. 20:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs tapasztalatom,nem vagyok orvos, de én nem szednék fog.gátlót úgy, hogy cisztám van.
2015. máj. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem amúgy azt mondta a doki, hogy azért kell, mert meggátolja a peteérést, és mivel a cisztáim a ki nem lökődött petesejtekből lettek, így nem képződnek újak.

Nálam bevált, csináltak uh-t előtte, és egy évvel később is, és még laikus szemmel is látszott a különbség. De ettől még nem biztos, hogy mindenkinél így működik, szóval az aggályaiddal mindenképpen orvoshoz fordulj. Akkor is, ha már beszedtél egy szemet. Vagy kettőt,mindegy. Vagy megnyugtat és szeded tovább, vagy legfeljebb abbahagyod.

2015. máj. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Én nem szeretnék műtétet!

Mert,te mit csinálnál,ha nincs más opciód?!

Szerettem volna várni, de nem szeretném,hogy nőljön.

Bár, így is elképzelhető, ezért vagyok szigorú orvosi ellenőrzés alatt.


Én soha semmilyen körlmények között nem akartam fogamzásgátlót szedni,mert jelentős mértékben tönkre tudná tenni a szervezetem.


Több orvossal beszéltem.

3 havit írt fel az orvols,annyit biztos,nem szedek be.

Most 21 napig szedem,aztán elmegyek endokrinológushoz.

2015. máj. 28. 14:47
 6/8 A kérdező kommentje:

Megelőztél kedves 1. Hozzászóló! :)

Nem neked szólt az előző kommentem.


Köszönöm a választ. :)

Éppen ezért beszéltem több orvossal is.


És úgy teszek,ahogy leírtam.

2015. máj. 28. 14:50
 7/8 anonim válasza:
Körülbelül 4 hónappal ezelőtt a téli hidegben kint a szabadban dolgoztam és nagyon megfáztam. Továbbá minden létező tünetet produkált a szervezetem, ami arra utalt, hogy fel is fáztam. Orvoshoz eleinte nem mentem, gondoltam szedem a tőzegáfonya kapszulákat meg a hasonlókat és majd rendbe jövök… Teltek a hetek, de nem igazán javultam. Végül rászántam magam és elmentem nőgyógyászhoz (magánorvos). A vizsgálat során felírt nekem egy antibiotikumot, amitől 1-2 hét alatt rendbe jöttem (legalábbis a felfázás). A vizsgálat után azonban felhívtak a rendelőből, hogy valami nem stimmelt a rákszűrésem során, de megnyugtattak, hogy ez csak a felfázás miatt volt így. Szóval teltek a hetek és egyre jobban kezdett fájni, szúrni a jobb oldalam a petefészkem magasságánál. Azt hittük, hogy ez még a felfázás miatt van, de mikor már felállni sem bírtam, tudtam, hogy ez más lesz. Elmentem urológushoz (állami rendelő), aki teljes vizeletvizsgálatot készített, ami alapján azt mondta, hogy semmi bajom. Csak azt hajtogatta, hogy a felfázás utóhatása és higgyem el, hogy semmi bajom… Nagy nehezen kikönyörögtem (!) az orvosnak, hogy adjon beutalót alhasi ultrahangra, hogy mégiscsak rámnézzenek. A kórházban azt mondták, hogy kb. 1 hónap a várakozási idő az ultrahangra. Ezek után megint eltelt 1-2 hét és már nem bírtam tovább, egy barátom ajánlására elmentem egy magánorvoshoz alhasi ultrahangra, ahol az első percben látta a hölgy, hogy bizony egy ciszta van a petefészkemben. Sokat nem tudott mondani, csak annyit hogy sürgősen menjek el orvoshoz. Felkerestem egy másik magán nőgyógyászt, aki elvégzett rajtam egy hüvelyi ultrahang vizsgálatot. Kiderült, hogy kb 6 cm átmérőjű petefészekcisztám van. Minél hamarabbi műtétet javasolt. Ennek azonban az lenne a hátulütője, hogy lehetséges, hogy kivették volna a teljes jobboldali petefészkemet. Ezt pedig nagyon nem akartam volna. Pár nappal később vért vettek tőlem és elvégeztek minden létező vizsgálatot. Nem voltak nagyon súlyosak az adatok, amin az orvos is meglepődött. Így hát azt javasolta, hogy várjunk még 1-2 menstruációt a műtéttel. 2 héttel később meg is jött, de nem a szokásos módon. Iszonyú fájdalmaim voltak és folyamatosan alvadt vér darabok jöttek ki belőlem több mint egy héten keresztül. Sokat utána olvastam és tudtam, hogy van esély rá, hogy a menstruációval a ciszta is távozzon a testemből. Most várom azóta a 3. menstruációt (most kezdtem el szedni a Mirabella fogamzásgátlót is), de a fájdalmaim már az első után megszűntek. Remélhetőleg már teljesen kiürült belőlem, de egy hüvelyi ultrahangra a közeljövően megint elmegyek. A lényeg, hogy nem kell azonnal mindent megműteni, mert a szervezet sokszor megoldja a saját bajait. Valamint az orvosokkal is okosan, mert ha nem vagyunk elég körültekintőek félrediagnosztizálhatnak minket…
2015. jún. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megy össze! :) :D

Ma voltam orvosnál.

2015. jún. 15. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!