Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi van akkor, hogy ha a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor, hogy ha a Corenelle tablettából 3-at vettem be egy nap?

Figyelt kérdés
Csütörtökön kellett volna elkezdenem szedni, de csak szombaton tudtam kiváltani a gyógyszert. Ha egy kimarad, az az elv - a betegleírás szerint - hogy azonnal be kell venni, még akkor is, hogy ha ez két tabletta egyidejű bevételét jelenti. Én ezt az elvet követve, szombaton reggel bevettem a csütörtöki és pénteki tablettátm este pedig amikor beszoktam venni minden este, bevettem a szombatit. Rosszul tettem? Van ennek negatív következménye? ugyan úgy védve vagyok most már (az első havi tabletta csomag végén járok)?

2015. jún. 21. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Nemhogy most nem vagy védett, már a gyógyszerszünet ideje alatt sem voltál védve, mivel nem folytattad a szünet után a következő levéllel. Ilyenkor ha elolvasod a betegtájékoztatót, benne van, hogy ebben az esetben már a gyógyszerszünetben sem nyújt teljes védelmet.

Amúgy meg, hogy rosszul tetted-e? Ez majd kiderül. Kiegészítő védekezést kell mindenképpen alkalmazni, mert védett nem vagy, de ne lepődj meg, ha jól megkavarja a szervezeted működését és netán pecsételgetni kezdesz, vagy nem úgy és akkor jön majd meg a megvonásos vérzésed, mint ahogy szokott.

2015. jún. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már a gyógyszer szedés végénél járok, most fog jönni a gyógyszer nélküli hét nap és onnantól kezdve rendesen szedtem a gyógyszert. A második adagot is rendesen fogom ezek után, így már védett vagyok igaz? kérlek nyugtass meg.
2015. jún. 22. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!