Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót szedek, év...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót szedek, év eleje óta küszködök vele, hogy nem jelentkezik a megvonásos vérzés a gyógyszermentes 7napban, más volt így?

Figyelt kérdés
Év végén váltottam erre fogamzásgátlóra (Symicia),első 3hónapban minden rendben volt, onnantól viszont minden alkalommal ha befejeztem a levél gyógyszert nem jelentkezik a megvonásos vérzés,csak hetekkel később,minden alkalommal voltam orvosnál aki azt mondta, ez előfordul ha megjön a vérzés az első napon kezdhetem el szedni a fogamzásgátlót,addig nem. Hát szerintem ez így nagyon nem tesz jót a hormonháztartásomnak,hogy egy hónapig szedem, azán egy hónapig nem tudom,aztán újra kezdem.
2015. jún. 25. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Keress másik orvost.
2015. jún. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Hát EZ, hogy NEM rendeltetésszerűen, nem normálisan szeded, valóban nem tesz jót a hormonháztartásodnak!

Valószínűleg azért nem tud segíteni az orvos, mert nem is érti a problémádat, nem feltételezi, hogy van olyan hülye, aki ennyire félreérti a tájékoztatót!


Szedd rendesen, vagy hagyd a fenébe!

Rendes szedés: beveszed a 21 tablettát, vársz 7 napot és FOLYTATOD AKKOR IS, HA NEM JÖTT MEG ILLETVE HA MÉG NEM MÚLT EL A VÉRZÉS!


Az új levelet SOHA nem akkor kell elkezdeni, ha megjött a vérzés, hanem mindig a 8. napon!

2015. jún. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Második: de az nem normális, hogy RENDSZERESEN nem jön meg a 7 nap alatt. Egyszer előfordulhat, hogy kimarad a vérzés, de többször egymás után nem kellene neki. Az meg pláne nem normális, hogy aztán hetekkel később megjön.

Ez a fogamzásgátló nem megfelelő a kérdező számára. Egy normális orvost kellene keresni.

2015. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Elolvastam a betegtájékoztatót miszerint:

Mi a teendő, ha nem jelentkezik vérzés a tablettaszedés szünetében?

Ha minden tablettát rendesen bevett, nem hányt, nem volt súlyos hasmenése, és nem szedett más gyógyszert, nem valószínű, hogy terhes. Ha a megvonásos vérzés nem jelentkezik két egymást követő tablettamentes héten, lehetséges, hogy Ön terhes. Azonnal keresse fel kezelőorvosát. Ne kezdje el szedni a következő csomagot, amíg nem bizonyosodott meg arról, hogy nem terhes.

A 7ik napon elmentem az orvos,hogy hogyan tovább,ő mondta,hogy addig n kezdjem el szedni amíg nem jelentezik vérzés. Illetve amikor a másik orvos azt mondta,hogy a 8ik (7napos szünet után)napon kezdjem el szedni a következő levéllel mintha rendesen jelentkezett volna a vérzés akkor sem volt vérzés és a második levél után sem jelentkezett. nem most kezdtem a gyógyszer szedést már 10éve,csak most váltanom kellett.

2015. jún. 25. 10:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt gond,tudom,hogy kell szedni, soha nem akkor kezdtem amikor megjött. Tisztában vagyok azokkal amit írtál és jól is írod,csak félreértetted a kérdést.
2015. jún. 25. 10:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért kellett váltanod, ha egy gyógyszer 10 évig bevált?
2015. jún. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem 10 év után érdemes lenne egy hosszabb (fél éves) szünetet tartani, mert a vérzés hiányát az is okozhatja, hogy túlságosan elvékonyította a méhnyálkahártyád. Vagy túl gyenge neked a gyógyszer. Előzőleg mit szedtél?
2015. jún. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lindynettet szedtem, majd született két gyermekem utána újra a Lindynettet írta fel az orvos, volt pár mellékhatás ezért kaptam másikat. Tehát szünet volt bőven,mert folyamatosan szedtem 10évig a gyógyszert,ezt csak arra írtam,hogy nem egy buta fruska vagyok aki nem tud értelmezni egy betegtájékoztatót és orvos helyett neten keresi a választ,csak tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2015. jún. 25. 13:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nem gond, vékony lehet a nyálkahártya csak, amit egy hormonkúrával segíthetnek.

A vérzés csak pszichésen roszs, ha nincs meg, amúgy nincs jelentősége ilyen esetben.

viszont az, hogy levélszedés közben van valami, az elég fura nekem...valami gond lehet a felszívódással, lehet, hogy erőssebb kellene. mármint, ha ez így van hosszú napok óta.

2015. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!