Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megaszakításos + naptármódszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megaszakításos + naptármódszer, szerintetek ér valamit?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy így is teherbe lehet esni. De mégis mennyi így kb az esélye?
2010. márc. 8. 07:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Csak akkor védekezz igy, ha nem gond, ha mégis becsúszik egy baba.

A naptármódszer több okból sem biztos: egyrészt elöre sosem tudod, hogy mikor van tüszörepedésed, csak akkor tudod biztosan, ha utána megjön. A másik - sokak által nem ismert - dolog, hogy elég gyakori a spontán tüszörepedés (sok esetben a szex váltja ki), és ezért a ciklus MINDEN NAPJÁN teherbe lehet esni. (Nekem két gyerekem lett a naptármódszer szerint lehtetlen idöpontban, más kérdés, hogy nálunk nem volt probléma belöle)

A megszakitással az a gond, hogy NEM CSAK A MAGÖMLÉSKOR kerülhetnek a nöbe spremiumok, sok olyan eset van, hogy már elötte is valamennyi kiszabadul és az elöváladékba is bejut, ami okozhat terhességet.

Természetesen az esély egy picivel kevesebb, mint ezek a módszerek nélkül, de ha ennyivel meg lehetne oldani, akkor semmi szükség nem lenne arra, hogy más módszereket használjanak.

Amit én elég biztosnak tartok, az az óvszer, ha megfelelöen használják, jó minöségüt vesznek - igy mi 20 éven keresztül védekeztünk és egyetlen esetben sem lett se nemkivánt terhesség, se nem szakadt ki. Ha megfelelö fajtát kerestek, akkor még az élményt sem csökkenti - természetesen ez a drága kategóriába tartozik.

2010. márc. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
nem értem, h miért kell ilyen középkori módszerekkel " védekezni " a 21. sz. - ban. csak akkor hasznald ezt a módszert ( ez valojaban nem is modszer ), ha nem gond a baba. a megszakitás sz.rt se ér, a naptarmódszer meg nem biztonságos. remélem, leszűrted a mondanivalot.
2010. márc. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
1 év alatt 100 nőből 35 teherbe esik egy év alatt ezzel a módszerrel.
2010. márc. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ennyit a spontán tüszőrepedésről, és hogy BÁRMIKOR TEHERBE LEHET ESNI:

Egy természetes családtervezésről szóló könyvben azt olvastam, hogy spontán tüszőérés nem létezik abban a formában, hogy pl. egy óra leforgása alatt megtörténhessen, mert a pete érése egy folyamat, ami min. 1-2 napot igénybe vesz, ennélfogva a tüszőéréssel kapcsolatos változások időben észrevehetők. Igaz-e ez a megállapítás?


Válasz:

Igaz. A pete fejlődése és érése még ennél is hosszabb idő. Érésközelben fordulhat elő spontán tüszőrepedés pl. együttlét hatására. A tüsző a mentsruációs ciklus újraindulásakor kezd el fejlődni, ez ultrahangon is nyomon követhető és általában a vérzés megjövetelétől számított 14. nap körül van a peteérés. Ha több tüsző indul fejlődésnek, ettől eltérő időben is előfordulhat spontán tüszőrepedés.

Dr. Nagy László

2010. márc. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Sikerült kiválasztanod a két legrizikósabb módszert. Együtt se biztonságosak, nagy az esély a teherbeesésre. Miért nem szedsz gyógyszert vagy ott a hüvelygyűrű, pesszárium, óvszer?
2010. márc. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

kicsi az esélye h teherbe ess, a gond csak azzal van h a szex maga teljesen értelmét veszti. szexelni nem a naptárban bekarikázott napokon kell, ráadásul nemis úgy h a pasiddal orgazmusa előtt kihuzatod a péniszét (biztos kur_vára élvezi)

nemértwem mért olyan nagy dolog védekezni NORMÁLISAN és ettől a szex felhőtlen és normális lesz.

ez nem szex amit ti csináltok, hanem egy nagy szar!!!

2010. márc. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

a megszakítáos módszernél haggyukmár h "szart sem ér".. mi másfél éve így csináljuk barátommal(mostmár fog.gátlót szedek) kockázatos, és minden emberre más hatással van.

és a szex is sokkal jobban élvezhetőbb, mint gumiban, smikor stresszelsz h jajjkine jukadjon,meg ijenek.ennyi erővel vibrátorral is csinálhatnád.azis ugyan az..műanyag..:/ sokkaljobb a pasidat érezni és nem egy gumidarabot.

de a döntés véglis a kérdésíróján áll.kockáztatsz vagy sem?..

én meg csak leírtam a személyes tapasztalataimat.lehet hurrogni meg beszólogatni.itt úgyis a legtöbbember arrahajt h kiélje magát, és beszóljon mindenkinek akivel nem ért eggyet;) hajrá

2010. márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi kedves utolsó!

Amúgy van benne valami, a tabi a legjobb am tényleg sztem is. Persze annak is vannak hátrányai:( pl drága + hormonbomba + mellékhatások.

Háát... az a helyzet, hogy egyszer kockáztattam és most picit félek... és nem kell elmondani hogy mekkora felelőtlenség volt, tudom...

2010. márc. 9. 22:50
 9/16 anonim ***** válasza:
a tabi nem hormonbomba. nem a 60 - 70 - es években élünk. és nem kell a legdrágábbat venned, habar, ezt orvos irja ki. sztem nem ezen kell sporolni. naptarmodszerrel, meg megszakitással könnyen összejöhet 1 baba, az abortusz drágább. hidd el.
2010. márc. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

20:59-es vagyok.elöttemlévőnek igazavan.én yasminelle-t szedek.tényleg drága kicsit(3hónapra 7000.-), de ha úgynézzük, egyhónapra csak 2500.-, és az jóval olcsóbb mint például felnevelni egy gyereket:) és sokkal élvezhetőbb is a szex úgy ala nature mint gumiban:) és am sztem se hormonbomba.sztem simán belevághatnál.hiddel, megéri:) ha sok mellékhatás jelentkezne rajtad, a doki felír egy másikat.

és nyugi, én nem kezdek el papolni neked h mekkora felelőtlenség volt meg ijenek:P azegy dolog:)

sok szerencsét!

2010. márc. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!