Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » NuvaRing hüvely gyűrű mellett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gacsy kérdése:

NuvaRing hüvely gyűrű mellett dohányzás?

Figyelt kérdés
Felirattam a barátom kérésére a NuvaRing hüvelygyűrűt. Egyik barátnőm ajánlotta. A dokim nem mondott róla semmi konkrétat de aggódom egy dolog miatt. Igaz nem múltam el 18 éves,17 vagyok és dohányzom. De a barátnőmtől megkérdezte az orvos hogy dohányzik-e (ő sem múlt el akkor 18), tőlem viszont nem. Mennyire lehet ez komoly?Olvastam a betegtájékoztatóban hogy nem ajánlott. Viszont megpróbálom csökkenteni a dohányzást. de a NuvaRing-et többet nem fogom használni mert kollégista vagyok és ott macerás lenne hűtőben tartani, stb.

2015. aug. 10. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyik fajta kombinált fogamzásgátló készítmény mellett sem ajánlott a dohányzás, ugyanis baromira növeli a trombózis, tüdőembólia és stroke kockázatát. Ez a gyűrűre különösen igaz, mivel annál még nagyobb az esély, mint a legtöbb tablettánál.
2015. aug. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Két fő kockázati tényező van a hormonális fogamzásgátló mellett:

kor

dohányzás


Ezek növelik (!) a trombózis kockázatát. Ez nem azt jelenti, hogy mindenképpen trombózist kapsz, hanem azt, hogy mondjuk 2%-ról 4%-ra nő az esély, ha dohányzol. Ha idősebb nő dohányzik (ez nálad ugye nem áll fenn), akkor ez még inkább hatványozódik. Ha megnyugtat, én 35 éves kor felett használtam Nuvaringet, úgy, hogy dohányoztam is, és nem lett tőle semmi bajom.

2015. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. aug. 10. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!