Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Menstuáció után egy nappal...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menstuáció után egy nappal elvesztettem a szüzességem. (talán) De az a probléma, h. védekezés nélkül. Hány százalék az esély, h. nem lesz semmi baj? Idén leszek 16.

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
68,9% :(
2010. márc. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
50,002 %
2010. márc. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
elég nagy esély van rá. meg is fogod érdemelni ha teherbe esel ha ennyre ostoba vagy.
2010. márc. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

elég nagy az esély.figyi, Ti nem kaptatok a suliban az ob által támogatott kis tisztasági csomagot, amiben van egy kis füzetecske a menstruációról és a ciklusról? gondolom ahhoz még nem vagy elég nagy, hogy elolvasd, csak ahhoz, hogy keféltesd magad.


szóval akkor leírom én: az átlagos ciklus 28 napos. ezt a menstruáció első anpjától számoljuk. a peteérés ált. a 14. napon van plusz-mínusz ÖT NAP! ezenkívül lehet spontán ovuláció is. ah mendehhez hozzáveszed, hogy a spermiumok napokig eléldegélnek a női testen belül, akkor igen, esélyes, hogy terhes vagy. az meg, hogy eszed 0, az biztos.

2010. márc. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Ne ijesztgessétek a kérdezőt.

Főleg akkor, ha halvány gőzötök nincs a témához.

Ha valaki közösül a menstruáció vége felé, és az ovuláció pedig a ciklus elején megtörténik, bizony teherbe lehet esni a menstruáció alatt is. -De ez nem azt jelenti, hogy nagy lenne rá az esély. Bár ez, csakis attól függ, hogy hány naposak a ciklusaid, és hogy a menstruációd maga hány napig tart.

Azért nem kell pánikba esni, ha félsz a terhességtől fordulj nőgyógyászhoz, és felír egy 72 órás esemény utáni tablettát. Máskor figyeljetek oda és használjatok valamilyen fogamzásgátló módszert.

2010. márc. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

12:59-es.


A peteérés nem a 14. napon van.


Az ovuláció 14 nappal a következő menstruáció kezdete előtt történik, és nem 14 nappal utána, ahogy sokan gondolják. (Egyetlen kivétel, ha valakinek szabályos 28 napos ciklusa van, amikor az ovuláció pontosan 14 nappal az utolsó menstruáció előtt és 14 nappal utána van.)


Például, ha valakinek rendszeresen 30 napos ciklusai vannak, a peteérésnek az utolsó menstruáció kezdetétől számított 16. napon kell bekövetkeznie; de ha a ciklusok hossza változó, lehetetlen lesz segítség nélkül kitalálni. Hormonszintmérő készlet vagy a hőmérő segítség lehet a peteérés időpontjának megjóslásában.

2010. márc. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12:59 vagyok, azért egy szabályos ciklusból indultam ki, hogy értse. úgy kezdtem, hogy ÁLTALÁBAN 28 napos a ciklus, és ebből indultam ki. 72 órásat persze írasson fel, ezt nem írtam...
2010. márc. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Ja, és még csak annyit, hogy vannak párok akik két évig próbálkoznak, hogy végre összejöjjön nekik egy gyerek, pedig teljesen egészségesek. Úgyhogy nem lehet ilyen nagy magabiztossággal kijelenteni, -ahogyan azt itt néhányan tették-, hogy terhes vagy. Ez nem így működik.

Persze összejöhet így is, de nem túl nagy eséllyel.

2010. márc. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem vagytok valami kedvesek. A spontán peteérésről szintén fogalma sincs senkinek, le sem írom mi történik ilyenkor, kár lenne a gőzért, úgysem figyel rá senki, csak fújja a maga elképzeléseit.

Nos egy átlagos menstruáció 5 napig tart. Ergo te a 6. napon voltál együtt a pároddal, egy 28 napos ciklus esetében a 14. napon van kb a tüszőrepedés. A spermiumok extrémen jó körülmények között élnek csak 7 napig a női testben (már bocs hogy ilyen egyszerűen fogalmazom meg, csak nem akarok túl komplikáltan írni). 6+7= 13, tehát az a 13. nap, amikor igen, még esélyes lehet a tüszőrepedés, de iszonyatosan nagy szerencsétlenség kell ahhoz, hogy valaki ilyenkor essen teherbe. Ha a ciklusod ráadásul hosszabb, tehát nem 28 napos, akkor pedig szinte esély sincs rá, persze ha rövidebb, akkor értelem szerűen több az esély rá. Na most mivel azt írod csak talán történt meg a dolog, így feltételezem, hogy maximum előváladék kerülhetett beléd. Tudnod kell, hogy így szinte valóban esélytelen a dolog.

Én azt mondom, hogy menj el orvoshoz, és ha ő úgy ítéli meg, hogy szükséges esemény utáni, akkor felírja. Mindent mondj el neki pontosan, akkor ő tudni fogja, hogy van-e okod aggodalomra.


Máskor legyetek óvatosabbak, ne tegyetek tönkre minden együttlétet az aggódással.

2010. márc. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kicsi az esély, de jó hülyék vagytok...
2010. márc. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!