Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 10 éve szedek fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

10 éve szedek fogamzásgátló tablettát. Nem szertnék még kisbabát, viszont félek attól, hogy ha majd eljön az idő problémáim lehetnek. Kéne egy kis szünetet hagynom?

Figyelt kérdés
Jövő héten megyek a nőgyógyászomhoz, viszont kíváncsi vagyok mások véleményére is, hátha vki már volt ilyen helyzetben. Évente járok ellenőrzésre, vérvételre, eddig minden ok volt.
2015. okt. 7. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt két dolgot szoktak válaszolni az emberek ilyen kérdésre:

-Nem tudom, majd a doki megmondja

-A tabletta méreg ne csinálddddd

2015. okt. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem. En epp voltam dokimnal. Es ugyanezzel a gondal. Nekem azt mondta nem kell szunetet tartani. Ha most abba hagyom kovetkezo honapban mar teherbe is eshetek. De meglatod neked mit mondd :)
2015. okt. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Három, négy évente azért illik egy kis szünetet tartani.
2015. okt. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A régebbi fajta, magasabb hormontartalmú gyógyszerekre volt az igaz, hogy szünetet kell tartani.

Én speciel csak 2 évig szedtem egy fogamzásgátlót, majd szakítottunk az akkori párommal, abbahagytam. Rá 8 hónapra megismertem a jelenlegi páromat és elkezdtem szedni ugyanazt a fogamzásgátlót, amivel korábban semmi gond nem volt. Na mostmár lett: hüvelyszárazság, pecsételés, minden... azóta váltottam gyógyszert, de még ez sem a tökéletes. Én speciel megbántam a "szünetet", de nyilván nem tudtam, hogy mennyi ideig leszek egyedülálló...

2015. okt. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy kinek hogy viselkedik a szervezete a tabi abbahagyása után, az teljesen egyéni. A legtöbb nőnél pár hónapon belül helyreáll a ciklus, újra elkezd ovulálni, azaz teherbe is eshet.

Vannak viszont olyanok, akiknél hosszabb idő kell arra, hogy helyreálljon a rend, sőt, olyan is akad, akinek csak orvosi kezelés segítségével sikerül újra peteérést produkálnia.

Hogy te melyikbe tartozol, azt előre nem lehet megmondani (a rendszeres vérvétellel sem!).

2015. okt. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!