Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha egynél több gyógyszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egynél több gyógyszer maradt ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy ha a második hét utolsó két szem tablettája kimaradt, akkor olyankor mi a teendő?

Illetve amikor az utolsót beszedtem, akkor együtt voltunk párommal és a következő két napban maradt ki a gyógyszer. Ilyen esetben mi van?

Néztem a betegtájékoztatót, de erről nem írnak!


2015. okt. 15. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy ha egynél több bogyó marad ki bármikor, akkor orvossal kell megbeszélni a továbbiakat.
2015. okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, holnap elmegyek, ma már nem tudtam sajna. De nagyon fáj a derekam. Azon filóztam, hogy tulképpen az aktus napja körül lehetett peteérésem. Lehet,hogy baba lesz?!
2015. okt. 15. 18:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyógyszer mellett peteérés? Pfff... 5 év alatt egyszer sem olvastál el semmit a gyógyszerek hatásmechanizmusáról?
2015. okt. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az orvos mondta, hogy peteérés ugyanúgy van, csak a beágyazódást akadályozza meg. de ez örök vita kérdése marad...
2015. okt. 15. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdekes orvos lehetett, aki ezt mondta:)

A kombinált tabletták elsősorban az ovulációt akadályozzák meg. Persze ha kihagysz néhány szemet, akkor meg a kihagyásnak megfelelően jöhet létre, nem pedig az eredeti ciklusodnak megfelelően, így tök felesleges számolgatni.


Igazából így bármit is teszel, a terhesség lehetősége bizony fennáll. Ami még leginkább lecsökkenti a nem kívánt terhesség lehetőségét az az, hogy rövidebb szünetet tartasz (úgy, hogy a kihagyott tabikkal együtt legyen meg a 7 nap). Vagy pedig nem tartasz szünetet.

És persze óvszer legalább egy hétig. Két hét múlva meg teszt.

2015. okt. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom.már hogy mit higgyek el. Olvasok ezt is meg azt is.

Azt tudom,hogy annó megéreztem a peteérést,amikor volt.(fokozott libidó, szurkálás)

A gyógyszer ideje alatt csak néha éreztem ezt. Ahogy most is. Ekkor volt az esemény és utána 2 nap mikor nem vettem be a gyógyszert. Most 2 napja nagyon fáj a hasam, tegnap a derekam is fájt.

Hát mindenesetre most várok, jobbat nem tudok. Később csinálok egy tesztet, és eldől, hogy gyógyszerre vagy babás dolgokra költök innentől. :)

Igazából aggodalom nincs bennem, ha jönni akar, jöjjön, lassan úgyis itt az ideje neki :)

2015. okt. 16. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!