Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Buta kérdés, de melyik szemmel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Buta kérdés, de melyik szemmel kell kezdenem? ( Jangee )

Figyelt kérdés

Ma írt fel a doktor úr Jangee nevű fogamzásgátlót. Sose szedtem még előtte, csak barátnőmnél láttam, neki más márka, ilyen beszámozott levelű.

Kérdeztem a doktort, hogyan is szedjem, mondta, hogy a vérzés első napjától, és nem kell aggódjam ha véletlenül egy szemmel odébbit veszem be véletlenül, mert ugyanannyi, és ugyanolyan hatóanyag van mindegyikben.

Most, a gyk-n nézegetve a Jangee-s kérdéseknél viszont láttam egy kérdést, ami arról szólt, h a hölgy, élete legelső szemét csütörtökivel szedte, mert csütörtökön jött meg neki. És két-három válaszoló bólogatott is rá, hogy ügyesen csinálta, ezt így kell. De ha ua. a hatóanyag, akkor nem mindegy? Illetve, ha pl vasárnap jön meg, vasárnapival kezdem, az előtte lévőkkel mi lesz?


Illetve, a hét napos szünet, az mindig fixen meg kell tartani, vérzéstől függetlenül, ugye? Ha kutya kutyát eszik, akkor is 21 nap szedem- 7 nap szünet, és majd a rendszerességtől "beáll" a vérzés időszaka erre a 7 napra?


Lehet buta kérdések, de első fogamzásgátlóm, és kicsit túlparázom.


Köszönöm a válaszokat!


2015. nov. 2. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Meglepő, de igen, mindegyik tabletta pont ugyanolyan. A napok csak azért vannak felírva, hogy megkönnyítsék a szedést. Teljesen mindegy hol kezded a szedést, 21 tabletta van egy levélben, és mind a 21-et be kell venni, ha a levél közepén kezded és sorban haladsz, akkor a levél végéhez érve az első tablettánál folytatod. Remélem érthető a leírásom, ha nem akkor vedd elő a betegtájékoztatót, és böngészd végig. Hasznos egy olvasmány. És igen 21 tabletta után 7 tablettamentes nap következik.
2015. nov. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem is értem hogyan lehetsz érett a szexre, ha egy ilyen egyszerű dolgot sem értesz?

Nem írom le még egyszer, mert a helyes válasz az előbb elhangzott!

2015. nov. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az elsőnek, akkor jól gondoltam, huhh..

Nem azt mondtam h nem értem, hanem csak egy bólogatást vártam, mert az ilyen egyszerű dolgokra is rá tudok parázni.

Teljesen értem hogyan kell szedni, hisz ahogy írtam, úgy volt jó, csak több kérdést látva már elbizonytalanodtam, és több lány is teljesen mást mondott, volt aki a kimaradt napokat kidobta!!

A betegtájékoztatóban pedig volt egy két dolog, amire nem tértek ki. Megkérdezni mindent meg lehet, ennyi.


Ha nem tudsz segíteni, csak belekötni, meg unalmadban a gyk-n lógni akkor inkább....

2015. nov. 2. 19:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első mindent leírt! De hogy milyen "megmaradt szemeket" dobott ki pár észlény, azt se tudom képzelni. De valószínű, ők már pelenkát válogatnak, ne kövesd őket! :)))) Körbe kell érni, mindegy milyen nappal kezded, különben nem fogy el a 21 szem. Célszerű a valós nappal szedni, hogy követni tudd, mert egy húzós nap után nem biztos, hogy emlékszel-e arra, hogy bevetted, főleg ha már rutinná válik. No para!
2015. nov. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A lány, azt mondta, hogy neki a barátnője úgy mondta, hogy nézze a dobozból hogy veszi ki a leveleket, és még a levelek sorrendje is így fontos, illetve h a napok, amik az első szemtől kiestek, azt be ne vegye, erre reagálta h ki kell dobni, kidobta már, v ilyesmi...

Átbeszéltük a doktor úrral, és értem hogyan kell, de képes vagyok menni néha a h*lyék után, és elbizonytalanítanak. Aztán leülök öt percre, végiggondolom, rájövök h jól csinálom, de ilyenkor inkább akkor is megkérdezek még ezt+azt, csak azért h rábólintson, meg igeneljen. Sajnos nekem ez nyugtatja meg a lelki világom.

2015. nov. 2. 21:04
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!


Kedves kérdező, az első sorom a véleményem volt, a második a segítség, azaz a megerősítés abban, amit az első válaszoló írt, de úgy látszik ezt sem értetted.


Amúgy meg ha - saját bevallásod alapján is - képes vagy a hülyéket követni, miután a dokival előzetesen mindent megbeszéltél, akkor tényleg jól gondoltam azt a bizonyos első mondatomat, melyet "felháborítónak" találtál!


Az építő jellegű kritikát illik megszívelni, mert az élet tele van csupa olyan helyzettel amikor döntést kell hozni a saját belátásod (tudásod, tapasztalatod, véleményed, stb.) szerint, és nem lehet mindig a "közönség segítségét kérni"!

Ha biztos vagy valamiben ne hagyd, hogy a hülyék befolyásoljanak és merd megtenni az általad helyesnek vélt lépést!

Ez esetben nem fogsz butának tűnni és sokkal kevesebbet fogsz parázni is!

2015. nov. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez az "ezt sem értetted" válaszokat mindenki átlátja.


Egyébként, igaz, csak erre a dologra még van 3 hetem, és nem egy mp-em egy beteg mellett, akinél el kell döntenem, h kapjon-e adrenalint v sem.


Nem ismerjük egymást, egy fikarcnyit sem, hogy bármi következtetést levonjunk! :) Jobb helyeken...

2015. nov. 3. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!