Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha valami gond torténne az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valami gond torténne az ovszerrel, akkor a sürgősségi fogamzásgátlót ki lehet váltani a patikában recept nélkül is? És ha nem, akkor mi van, ha pl nem tudok gyorsan nőgyógyászhoz menni, illetve ha külföldőn vagyunk (pl Románia)?

Figyelt kérdés
2008. szept. 13. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Recept nélkül nem adják ki. Külföldön nem tudom, hogy megy, de itthon biztos, hogy nem fogják kiadni recept nélkül. Viszont bizonyos kórházakban van nőgyógyászati ügyelet, ha oda bemész, ott adnak receptet. Azt viszont tudnod kell, hogy minél hamarabb veszed be a gyógyszert, annál valószínűbb, hogy nem leszel terhes. Úgyhogy ha megtörtént a baj, ne vesztegesd az idődet.
2008. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És hol tudom megnézni hol vannak ilyen sürgősségi helyek illetve Budapesten tudsz rola hol vannak?..csak probálok elore tájékozodni..
2008. szept. 13. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Kerületenként van (szerintem) mindenhol ügyelet.

Egyébként nagyon nem javaslom ezt a módszert, mert egyrészt nem 100%-osan biztos, hogy eredményes lesz, másrészt egy jó nagy adag hormondózis, ami semmi esetre sem tesz jót. Ha tartós kapcsolatod van és félsz, hogy történik valami az óvszerrel, akkor inkább szedj rendszeresen fogamzásgátló gyógyszert.

2008. szept. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Budapesten: SOTE II (Semmelweiss Egyetem) kórházában. nőgyógyászati részlegnél. Klinikák metróállomás. kijössz, szemben rögtön egy tábla a kőkerítésen, az egyetem térképe, a nőgyógyászat is be van jelölve, megtalálható. portán személyi kell, majd bemehetsz, és 1-2 óra várakozás után bekerülhetsz. ezt tapasztalatból mondom. de ott minden további nélkül adnak receptet, csak pár kérdésre kell válaszolni. de tényleg jobb, ha sietsz.
2008. szept. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Butaság: NEM KELL feltétlen, hogy nőgyógyász legyen.Tényleg recept kell hozzá, de bármilyen általános orvos is felírhatja. Tehát ha becsúszik valami gond (elszakad az óvszer pl.), akkor menjetek el a legkönnyebben elérhető orvosi ügyeletre és ott fel fogják írni. Tapasztalat..
2008. szept. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én elmentem anno ügyeletre de nem az illetékes kerületben, mert ahova én tartozom, ott nem vették fel a telefont sem, nem fogadtak, és a doki, akihez mentem, sajnálatát fejezte ki és elküldött, hiába kérleltem. Nem adhatta ki...
2010. jan. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!