Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tablettát abbahagyó lányok! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igazából az érdekelne, hogy a gyógyszer szedésének abbahagyása után milyen testi/lelki dolgok jelentkeztek nálatok? Ilyenekre gondolok, hogy pl. vérzészavar, stb... És még az érdekelne, hogy ezek a dolgok meddig tartottak.


2-3 év után gondolkozom azon, hogy abbahagyom a szedését. Érdekelne 1-2 tapasztalat etéren, hogy mire számíthatok.


2016. jan. 6. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Össze-vissza alig megjövő menstruáció

ultrabrutál pattanások

állandóan zsírosodó haj

cisztáim lettek, amiatt hogy alig jött meg


2 év kellett mire helyreállt

2016. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Zsírosabb haj, pattanás, könnyű fogyás, libidó növekedés, menstruálcióm szabályos volt mindig is max 2-3 napot késik. Jelenleg van egy 7cm-es cisztámba jobb petefészkembe ma megyek dokihoz ellenörzésre, ha még mindig ott van műtét. 2évig szedtem a gyógyszer.
2016. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 11 évig szedtem fogamzásgátlót.Abbahagyás után vártam,a panaszokat: De semmi. Pontos maradt kicsit tovább tart mint előtte ( 2-3 nappal).De semmi más.


Viszont most szedtem egy másik hormontartalmú gyógyszert ( Norcolut) ezt épp most hagytam abba: ettől 8 napot késett...életemben ennyit soha...


Szóval sztem nem csak egyén- hanem gyógyszerfüggő is a dolog.

Remélem neked nem okoz majd gondot a gyógyszermentesség.:)

2016. jan. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én jó döntésnek tartom.

Vannak negatív hatások, de nem mérgezem a májamat.

Zsírosabb haj,

libidó növekedés (két hónap gyógyszentesség után jelentkezett egy nagyobb libidó hullám, és majdnem megőrültem, de azóta beállt)

kiegyensúlyozottabb vagyok

erősebb a vérzésem, és hosszabb (pontosabban olyan, mint a tabletta előtt volt)


Új negatív hatás:rendszeres görcsös menstruációs fájdalom, ami 5-6 óráig tart, és gátol a mindennapi feladatokban is. Ez egy nap azon a héten, és inkább veszek be ellene két-három szem no-spat, mint egy levél hormont.

25/N

2016. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én egy évig szedtem fogamzásgátlót. Amikor abbahagytam sajnos visszatértek a mensi görcsök és a pattanások, gyorsabban zsírosodik a hajam, de ezek ellen lehet tenni. Viszont a tabitól annyira lecsökkent a libidóm, hogy nem kívántam a szexet, és így nem volt értelme a szedésének.

Meggondolnám, hogy a jövőben újra elkezdeném e szedni.

24N

2016. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
csak a görcsölés tért vissza, de a mensi továbbra is 2-3 napig tart. :)
2016. jan. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pattanásosabb lett a bőrömön és visszatértek a görcsök, de már nem olyan mértékben, mint azelőtt. Összességében semmi tűrhetetlen változás.

Ritkábban van meg (nem 23 naponta érkezik) és nem tudom órára pontosan megmondani mikor fog megjönni, de a ciklusom kb. azonnal helyreállt. Viszont az évek alatt felszedett plusz 8 kilómat úgytűnik a tabletta abbahagyása után már nagyon könnyen le tudom adni, csak úgy pörögnek le. Amíg szedtem, csak szenvedtem az edzésekkel és diétákkal, de látszata nem volt. :)

2016. jan. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!