Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Antibiotikum ugyebár gyengíti...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Antibiotikum ugyebár gyengíti a fogamzásgátlók hatását, mennyivel?

Figyelt kérdés
2 napig szedtem gyenge antibiotikumot, tegnap reggel vettem be az utolsó szemet. Rigevidon fogamzásgátlót szedek, ez a 3.hónap, épp "ovuláció"-nál tartok a p.n. szerint. Javasolt a mai este a gumi használata, vagy nem lehet baj, ha anélkül csináljuk?

2016. jan. 15. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Javasolt.
2016. jan. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A betegtájekoztató mit ír? Egyébként csak két napig kellett szedd az antibiotikumot?

Sztem biztos ami piztos par napig használjatok kiegeszítő fogamzásgátlást

2016. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy gumi, ha ovulálsz, végképp!


25N

2016. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha fogamzásgátlót szedsz, akkor mégis hogy a fészkes fenébe ovulálnál már??? A fog. gátlónak pont az a lényege, hogy egyrészt meggátolja mindezt. De ha arra gondoltál, hogy gyengíti a hatást, vagyis beindulnak ezek a folyamatok, akkor sem tudod kiszámolni, hogy éppen mikor ovulálnál.

Egyébként pedig az általános az, ha neked olyan antibiotikumot kell szedned, aminek az ideje 2 nap, szerintem az pont olyan, ami nagyon erős antibiotikum, azért elég belőle egy 2 napos kúra, mert erős.

A gyengébb antibiotikumokat kell általában 5-7 napig szedni.

De legyen neked igazad. Akkor is, ha fog. gátlót szedsz, akkor ha kell antibiotikumot szedned, akkor a teljes antibiotikum kúra alatt, illetve utána még 1 hétig ajánlott kiegészítő védekezést alkalmazni.

2016. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem szedtem végig az antibiotikumot
2016. jan. 15. 18:39
 6/9 anonim ***** válasza:
És miért nem? Az a két szem nem fog használni, ha olyan bajod van...
2016. jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, hogy nem tömöd magad antibiotikummal, és igen, a gyógyszer alatt + 1 hétig érdemes a kiegészítő védekezés.
2016. jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ad egy: az antibiotikumot végig kell szedni, hogy ne maradjon egy baci sem a szervezetben. Ha mégis marad, akkor következő alkalommal már rezisztens lesz a gyógyszerre, és a doki kénytelen lesz valami erősebbet felírni, aminek a mellékhatásai is erősebbek lesznek.

Ad kettő: ha nem vagy benne biztos, kérdezd meg a nőgyógyászodat. Vagy ha őt nem, egy másik orvost. Kicsi az esély rá, hogy erről az oldalról fogsz szakmailag hibátlan választ kapni orvosi kérdésben.

Ad három: az az aranyszabály, hogy antibiotikum alatt és után (a fogamzásgátlótól függően) egy hétig/hónapig kiegészítő védekezés is kell.

2016. jan. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az előttem szólónak igaza van, ha valaki nem akar antibiotikumot szedni ne kezdje el, mert azzal nagyon nem tesz jót

főleg nem 2 szem után abba hagyni

2016. jan. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!