Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kis méhbe tényleg annyira fáj...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kis méhbe tényleg annyira fáj a spirál feltétele?

Figyelt kérdés

Voltam nőgyógyásznál megbeszélésen a fogamzásgátlást illetően, spirált választottam. Mivel még nem szültem, a Lily Gold minit ajánlotta. Amikor megnézett alaposabban, azt mondta nem vállalja a felrakást, annyira fájna, és veszélyes is, mert a méhem is károsodna.

A méreteim 30*26 mm, méhfal 6 mm.


Valakinek van tapasztalata? Esetleg hasonló méretekkel belevágott?



2016. jan. 19. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem használtam spirált (és nem is fogok soha.) De ha a nőgyógyász ezt mondta szerintem hidd el neki. Nekem volt egy petevezeték átjárhatósági vizsgálatom ahol felhelyeznek egy vékony katétert a méhszájon át. Hát nem volt jó érzés. Szóval szerintem elhiheted a dokinak.
2016. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos nem csak azt mondta, hogy fájna a spirál felhelyezése, hanem azt, hogy azért sem vállalná, mert a méhed is károsodna.


Még csak nem is úgy fogalmazott a leírásod alapján, hogy károsodHATNA, hanem úgy, hogy károsodna, (ha erre sor kerülne).


Tényleg felvállalnád ennek a kockázatát, következményeit?

2016. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nem a fájdalom,hanem a károsodás miatt,inkább higgyj az orvosodnak!


nem szült nők esetében még mindig újszerűnek számít a spirál, mivel aki még nem szült,annak általában picike a méhe.

2016. jan. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a spirált elve olyan nőknek szokták csak javasolni, akik szültek már.


Az orvosod meg biztos nem megviccelni akart, hogy ilyeneket mondott...ezek után nem kéne ebben gondolkoznod, próbálj ki valami mást, az orvosod biztos megtalálja a neked legmegfelelőbb módszert.

2016. jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én Anyukámnak spirál van fent. Elkísértem a dokihoz a felhelyezésekor és nem hazudok, ha azt mondom, hogy a folyosóra lehetett hallani Anyukám szenvedését és kiabálását. Iszonyat módon fáj (ahogy hallottam). Én így alapból be sem vállalnám a helyedben, hogy a doki mondta, hogy károsodhat a méhed. És, ha ez a későbbiekben további következményekkel jár?... Én nem játszanék ezzel. Nem csak a fájdalomról van szó, hanem az egészségedről és mondjuk a teherbeesési esélyeidről.


Óvszer/tabletta nem jöhet szóba?

2016. jan. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A doki úgy fogalmazott, hogy ha megcsúszik csak picit is, azzal károsítja a méhem.

Nem fogom vállalni.

Csak a doki új, idősebb, és a régi doki meg simán felrakta volna. Előbbi azt mondta, hogy nagyon fog fájni 1 napig és mozogni sem tudok majd, ezért kerestem fel a másik dokit. Másodvélemény végett.


A kérdés alatt ezt nem fejtettem ki, bocsánat.

Tehát 2 dokiból az egyik vállalta volna, de ahhoz nem megyek többet. A hormonokkal egyszer nagyon megszenvedtem, és amúgy sem veszek magamhoz gyógyszert. Az újabb doki a spermicidek használatát ajánlotta. Pharmatex meg egy másik. Régi a szakmában és az mondta, nem volt még kezeltje, aki emellett esett volna teherbe - persze az előírtaknak megfelelően alkalmazva.

A pesszárium meg jóformán kitöltene, és kényelmetlen lenne, és arról senkinek nincs jó véleménye. A gumi meg felejtős, mert nálunk szakadt már el, és az élvezet sem az igazi. Aki érti, érti. :)

2016. jan. 25. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!