Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nuvaring abbahagyása! Másnak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nuvaring abbahagyása! Másnak rendesen beállt utána a menzesze?

Figyelt kérdés

Nuvaringet használtam kb. 1. hétig, aztán levettem egyébb mellékhatások miatt. A 12. napra megjött a menstruációm. Tegnap el is mentem az sztk-s orvoshoz (egyébként magánrendelésre járok), aki adott egy fogamzásgátló tablettát ingyen, ami jövő hónapban lejár, azzal az indokkal, hogy szedjem be ez majd helyreállítja a menstruációs zavaromat. Meg se nézte a vérképemet, hogy megfelelő ez a gyógyszer, hanem csak úgy odaadta. Köszöntem inkább nem szedem be.

Szerintetek vissza fog állni a rendes menstruációm? Ha igen mennyi idő után? Nem használtam előtte semmilyen hormontartalmú fogamzásgátlót, ezt is nagyon megbántam.

Ha nem áll be akkor mindenféleképpen a tabletta a megoldás?



2016. jan. 23. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:
így nem lett volna szabad abbahagynod. ha már elkezdted akkor 1 hónapot rendesen kell használni. és jól tetted hogy nem szedted be, az csak rontott volna az egészen. be fog állni idővel. én 1,5 évig használtam a nuvaringet, 6-7 hónap kellett hogy beálljon. nem így kellett volna de már mindegy. legközelebb olvasd el a használati utasítást.
2016. jan. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. A Nuvaring (meg a szájon át szedhető tabletták is) úgy működnek, hogy fenntartanak egy hormonszintet a szedés alatt, majd mikor abbahagyod, lecsökken a hormonszint, amire a szervezet vérzéssel reagál. Ezért nem is menstruációnak nevezik a fogamzásgátló szedésekor jelentkező vérzést, hanem "megvonásos" vérzésnek. Egyáltalán nem meglepő, hogy abbahagyás után vérzés jelentkezett, sőt, ez a normális, természetes.


Egyszerűen türelmesnek kell lenni és megvárni, míg helyreáll a ciklus. Kb. a mostani vérzés után 1 hónappal kell jelentkeznie, de az sem baj, ha kicsit előbb vagy később jön meg, sőt, ilyen esetben akár pár hónapig ki is maradhat.


Erre teljesen felesleges másik fogamzásgátlót szedni...


De egyébként vérképből nem derül ki, hogy megfelelő-e a tabletta vagy sem. Sőt, az sehonnan nem derül ki. Kipróbálod, és ha beválik, akkor jó, ha nem, akkor meg váltasz, ennyi.

2016. jan. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!