Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Meddig kell kiegészítő védekez...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig kell kiegészítő védekezés? Egyszerre kezdtem el az ehavi adag fogamzásgátlót és az antibiotikum kúrát.

Figyelt kérdés
Két éve szedek fogamzásgátlót, most fordult elő először hogy antibiotikumot kellett szednem. Augmentint kaptam, a kúra alatt védekeztünk,reggel este kellett bevenni a gyógyszert, szedtem probiotikumot is és próbáltam minimum 3 óra eltéréssel bevenni a kettőt. Úgy hallottam egy hétig kell védekezni a kúra befejezte után, ez akkor is így van ha egyszerre kezdtem abban a hónapban a kettőt szedni?
2016. febr. 4. 21:31
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni hogy a gyógyszerész és az orvos is azt mondta hogy nem befolyásolja a fogamzásgátlót de mivel penicillin tartalmú így jobbnak láttam nem kockáztatni.
2016. febr. 4. 21:33
 2/3 anonim ***** válasza:
De milyen tablettát szedsz? Az a tuti ha felhívod a dokidat... Itt nincs túl sok nőgyógyász aki 100%-os véleményt tud adni. Ez meg nem játék.
2016. febr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy most csökkenti vagy nem a hatását, persze, nyilván nem mindegyik, de egy nem kívánt terhesség szerintem sokkal nagyobb gondot jelent, mint esetleg 1-2 hétig gumival védekezni.

Amúgy jól tudod, a teljes antibiotikum kúra alatt és még utána 1 hétig ajánlott a kiegészítő védekezés, minden esetben!

2016. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!