Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Irattathatok fel fog. Gátlót,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Irattathatok fel fog. Gátlót, ha nem élek nemi életet?

Figyelt kérdés

Azt mondják, csak a ciklus beállítása miatt nem érdemes fog.gátlót szedni, de én már megőrülök ettől a rendszertelenségtől.

Felírja erre a nődoki, vagy mondjam, hogy élek nemi életet?



2016. febr. 21. 13:41
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nyugodtan mond neki, hogy szeretnél gyógyszert szedni. Fel fogja írni és nem fogja meg kérdezni hogy mire kell :) 20/L
2016. febr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 RRR ***** válasza:

persze

bár amíg lehet én nem tenném....

2016. febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Novynette-re gondoltam, mert erről sok jót hallottam. Csak bemegyek, megmondom, hogy szeretnék Novynette-t feliratni, és felírja? Vagy ez hogy megy? Ha megvizsgál előtte, milyen vizsgálatokat végez? Csak vérvétel?

2016. febr. 21. 13:52
 4/11 anonim válasza:
rákszűrés. Nem tart semeddig nem kell félni. De nem hiszem hogy név szerint dönthetsz, hogy melyiket fogod szedni. Legalábbis tőlem nem kérdezte meg, hogy mit gondolok :D. Első voltam.
2016. febr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És ha én mondom, hogy ezt szeretném? :D
2016. febr. 21. 14:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
És ha őszinte lennél vele, hogy a ciklusod beállítása miatt akarod szedni nem lehet, hogy tud fogni segíteni?
2016. febr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak tudod ez nem úgy megy, hogy te odamész a dokihoz, és mondod hogy mit akarsz szedni csak úgy, mert te azt gondolod az a legjobb. Te nem vagy orvos...

A fogamzásgátló felírása előtt a jobb orvosok elküldenek vérvételre, kivizsgálnak, neked meg mindent el kell mondanod magadról a nőgyógyásznak, a ciklusodtól és mindig megkérdezik, hogy élsz-e nemi életet. Mindenről őszintén kell beszélned, ha szűz vagy még, gondolom nem kívánod hogy betudja a vagina tükröt ;) Ha a ciklusodat akarod beállítani, az orvos fogja legjobban tudni, melyik gyógyszer segít, ha egyáltalán felír.

Egy barátnőm is rendszertelen ciklussal volt dokinál mikor még szűz volt, akkor volt 16 éves, és neki azt mondta az orvos, hogy várjon 18 éves koráig vagy amíg nem kezd el nemi életet élni, hátha beáll, nem szívesen tömné gyógyszerekkel ha nem muszáj. Amikor pár évre rá elkezdett nemi életet élni, szinte rögtön beállt neki.

2016. febr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem, persze, őszinte leszek, miért ne lennék. Csak gondoltam megkérdezem, hogy megy ez.

21 éves vagyok, 10 éve menstruálok, és egész életemben rendszertelen volt. Nemi életet meg biztos hogy nem fogok élni még egy jó darabig, most akkor kínlódjak még ki tudja hány évet?

2016. febr. 21. 18:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Mit értesz kérdező pontosan rendszertelenség alatt?

Ugyanis az nem rendszertelen vérzés, ha nem napra pontos a ciklusod, hanem mondjuk egyik hónapban 22 napra, a másik hónapban meg 25 napra jön meg. Azzal nincs semmi gond, arra tök fölösleges csak úgy natúr fog. gátlót szedned!

Viszont előttem már többen leírták, egy normális, felelősségteljes orvos először csinál rákszűrést, elküld vérvételre és úgy ír fel fog. gátlót. És nem azt, amit te mondasz, hanem amit ő lát jónak.

És az, hogy te erről vagy arról jót hallottál, az csak egy dolog! Minden nő más, minden nő szervezete más. Lehet neked pont csak problémát okozna.

2016. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Már mondtam, hogy oké. Majd kivizsgálás után meglátjuk. Nem fogom az asztalt csapkodni, hogy márpedig nekem az kell. Csak megkárdeztem.


Egyébként nem ennyiből áll a rendszertelenség, hanem van hogy egy hónapban 3x-4x is megjön, van hogy hónapokig semmi (most pl. november óta ma jött meg először), meg az átlagos hossz 12-13 nap (persze amikor többször jön meg, akkor nem, akkor úgy van, hogy megjön, tart 2-3 napig, majd kb 4 nap kihagyás után megint megjön pár napra), és olyan is volt, hogy 21 napig menstruáltam.

2016. febr. 21. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!