Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hormonális fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hormonális fogamzásgátló tabletta mennyibe kerül és mik lehetnek a mellékhatásai?

Figyelt kérdés
Még szűz vagyok de már 5 hónapja van barátom egyre többször fordul meg a fejembe a szex és a fogamzásgátlás is. gumival kezdenénk szerintem de többen ajánlották a fogamzásgátló tabletta szedését mert szerintük jobb mint a gumi. Mennyibe kerül a fogamzásgátló tabletta? mik lehetnek a mellékhatásai? mennyi időre szól egy csomag és hogy kell szedni?
2016. márc. 2. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Havi adagot kapsz és...figyelj, menj el nőgyógyászhoz mert nagyon sokféle gyógyszer létezik és a neked legmegfelelőbbet fogja adni. Én pl nem is szedhetek, lehet te sem és ez csak akkor derül ki, ha elmész, addig ne álmodozz. Fogd meg anyukád kezét és irány a rendelő, mert ez nem 2 napos menet, szóval minél előbb tedd meg.
2016. márc. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én nem ajánlom... de ahogy gondolod, van akinek bevált
2016. márc. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kb 2000-2300/honap
2016. márc. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit élettársam szed fogamzásgátlót, három havi adag és 6700forint és ő érzi magán a mellékhatásokat mint, fejfájás a megvonásos vérzés alatt, erősebb vérzés, és szedett is magára miatta egy enyhe felesleget, ami biztos nem a túlétkezéstől van. Én gyomor betegség miatt diétázom emiatt ő is.
2016. márc. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, a fejfájással vigyázzatok, trombózishajlamra utalhat, engem ezért tiltott el a doki a tabitól...
2016. márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A mellékhatások sokrétűek, nem lehet tudni (az első 3 hónapban viszont minden előfordulhat és normális, általában az első levélnél van csak). Hányinger, hasfájás, fejfájás, pecsétlő vérzés a leggyakoribb. Vérvétel és hormont is nézzetek előtte, kérd a dokitól!

A hüvelygyűrű is megoldás, főleg elsőnek, mert ha esetleg kevés lenne, akkor lehet tablettára váltani. A tablettákban magasabb a hormontartalom, mert az emésztőrendszeresen megy keresztül, ez nem, de a hatékonysága ugyan az. Én is azért kaptam, mert a tablettánál érzékeny voltam a napi változásra. Ezt először egy havi adagban kaptam, ez egy db gyűrű. Hogy megtapasztaljam milyen, tetszik-e stb. Ennél nem kell napi szedéssel bajlódni, felteszed, 3 hét múlva kiveszed és egy hét múlva az újat felteszed. Nincs elfelejtett tabletta, hányás-hasmenés gond... sőt két fajta antibiotikum sem hat rá, szóval ha beteg vagy és mondod a dokinak hogy melyik kettő nem gond, akkor olyat tud írni.


A gyógyszert 3 havi adagban adják, a fent említett 3hónapos próbaidő miatt, egy levél 21napra van általában, de vannak 21+7 és 24 szemesek is. Én két félét szedtem. 6500 és 7500 Ft volt az áruk, a 3 havinak. A gyűrű most 11000Ft 3 hónapra.

2016. márc. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!