Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem elkezdeni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem elkezdeni a tabletta szedését tegnap, lehetek terhes? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon aggódok mert most jutott eszembe hogy tegnap nem kezdtem el szedni a fogamzásgátló tabletta (Taisa) szedését. Mindig keddenként kezdem és péntekenként jön meg. Mindig este 7kor veszem be. Nos múlthét csütörtökön még együtt voltunk a párommal és pénteken meg is jött. Tegnap kellett volna kezdenem de eddig még sosem fordult elő velem ilyen :(

Kb. 10 perce be is vettem gyorsan mivel ezt írja a papír. De azt is írja hogy "ha a mulasztás előtti héten szexuális együttlétre került sor vagy elfelejtette a tablettamentes időszakot időszakot követően elkezdeni az újabb csomag szedését, tudomásul kell vennie, hogy a terhesség kockázata fennáll" Akkor jól értem hogy terhes lehetek? :( Nem akarok abortuszt de még nem szeretné(n)k gyereket. Holnap elmegyek nődokihoz és ma beveszem az elfelejett mellett este 7kor a mai tablettát is. Valaki volt már hasonló helyzetbe?



2016. máj. 18. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
2 het mulva tesztet csinalj, akkor majd kiderul, mert most meg 100% hogy nem vagy terhes. Az nem ket pillanat alatt tortenik (8-10 nap beagyazodasi ido).
2016. máj. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elvileg miután elfelejted beszedni van 24 órád, hogy bepótold. 20-30 óra után vetted be körübelül a kimaradt szemet az nem jelent problémát, ráadásul ha az egész haviból ezáltal egyel kevesebbet veszel be az sem számít. Nekem ezt a nőgógysz mondta mert én rendszerint elfelejtettem és kimaradtak 1-1 szemek. A köztes tabletták számítanak leginkább, az utolsó vagy első elhanyagolható. ( persze jó ha beveszed)
2016. máj. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyszerre kettőt szerintem nem szabad bevenni.
2016. máj. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Voltam dokinál. De azt előtte elmesélem nektek hogy hajnalban nagyon rosszul voltam,elájultam aztán reggel arra keltem hogy hányingerem van aztán már hánytam is. A tájékoztatón rajta állt hogy több tabletta egyidejű beszédése hányingert vagy hányást okoz. Terhességre azért nem is gondoltam hogy amiatt lenne mert még korai lenne ahhoz. De azért szedtem be mind a kettőt szinte egyszerre mert ez is a tájékoztatóba volt így leírva. Nos hála az Istennek a doki megnyugtatott és azt mondta hogy ezzel még nincs semmi baj mert már régóta szedem a gyógyszert. Azt mondta akkor lenne baj ha több tablettát is elfeljtettem volna. Remélem így lesz csak akkor nem értem miért ijesztgetik az embert a tájékoztatóba. És emellett még azt is mondta hogy a hányás gyomorrontás miatt lehet. Valószínű ebben igaza lehet.

2.nak azt mondanám hogy én pont az ellenkezőjét tudom,hogy az eleje a legfontosab hogy bevegyük.

3.nak pedig megkaptad a választ ha elolvastad amit írtam. Az aszisztens is azt mondta hogy ezt így kell csinálni.

2016. máj. 19. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!