Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Érdemes fogamzásgátlót szedni?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes fogamzásgátlót szedni?! Megbízható?! Kinek mi a véleménye róla? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a kérdésem,hogy akik fogamzásgátlót használnak,azok mióta (hány éves koruk óta),megbízható e esetleg NEM megszakításos védekezés esetén is,ki milyet szed,mennyire befolyásolja a hormonjaitokat?! Előre is megköszönném a válaszokat! Csak értelmes válaszokat várok,köszi! :)

2016. júl. 10. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

3 éve szedem odafigyelve (más gyógyszer, időpont, hasmenés), semmi baj nem lett (kopp-kopp-kopp) pedig mindig magamba engedem az összes nedvét!

Vizsgálatokra előtte és közben el kell menni, bármi van irány az orvos. Ennyi a titka! :)

2016. júl. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Vizsgálatokra előtte és közben el kell menni, bármi van irány az orvos."

Ezt konkrétan hogyan érted? :) Köszönöm a válaszodat! :) Azt megkérdezhetem,hogy hány éves vagy?!

2016. júl. 10. 22:53
 3/8 anonim ***** válasza:
4 eve szedem, 17 eves korom ota. A menzeszem percre pontos, fajdalommentes, rovid, soha semmilyen mellekhatasa nem volt, teljesen egeszseges vagyok. Egyedul azert nem csinaljuk vegig, mert kenyelmetlen utana torolgetni meg rendbe rakni mindent. Meliane-t szedek.
2016. júl. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! 😊
2016. júl. 11. 09:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok: előtte trombózishajlam vizsgálatot kellett kikövetelnem, mert az orvost nem érdekelte hogy embóliás leszek-e! Pedig aki hajlamos, akár az 1. levélnél is kórházba juthat! Kifizettem inkább azt a 15 ezret genetikai vizsgálatra, de nyugodtan szedem! Vettek vért, de hál istennek 1 szúrásra levették, a teljes vérképhez 2 fiola (kiemelten a hormonszint, májfunkció és véralvadás, mert a máj bontja le a gyógyszert, a hormonszint alapján pedig jobban be lehet lőni a megfelelő hatóanyagú tablettát (ezt viszont én kértem)) és a genetikaihoz 1 fiola! Volt teljes kenet vizsgálatom is, ezt is kérni kellett (sajnos az orvosokat nem túlzottan érdekli az egészség), de ingyen volt: gonorrhea, chlamydia, trichomonas, gomba... Ezzel kerültük el, hogy ráfogjam, hogy tőled kaptam el, te szemét, megcsalsz! :D Párom is volt kenetet adni, mert a pasik hordozhatnak sok bajt akár egy koszosabb strand miatt is, náluk tünetmentes, neked begyulladhat a méhed... Nekem fontos volt, hogy tiszta lappal induljon és igazán egymáséi lehessünk! :)

3 havi adagot írnak ki, tünetmentes vagyok, de olyankor mindig benéznek, hogy a méhszájnál nincs-e gyulladás vagy szemölcsök. Évente van rákszűrés. 1 partnerem van, de hát aggódik az ember! :) Szoktam kérni fél évente kenet vizsgálatot, ha esetleg furább nedveim vannak, mert a gyógyszer hajlamosíthat fertőzésekre (gomba, trichomonas)!

23 vagyok, kicsit túlparáztam az elején ahogy látod, de szerencsére az Altforalle bevált, semmi rossz mellékhatás! Csak ez a drospirenon hatóanyag aggaszt kicsit, hogy trombózisra hajlamosít... de évente megnézik a vérem, olyankor megnyugszok kicsit!

2016. júl. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hú,nagyon köszönöm amit írtál! :) Ment a zöld pacsi!!😊😊
2016. júl. 11. 10:12
 7/8 anonim ***** válasza:

7éve használom (Diane 35, Belara, most Nuvaring) 16éves korom óta. Sose használtunk mellé megszakítást (2 pasim volt és most már a vőlegényem :) ) , nem volt gond. Annyi hogy figyelni kell hányás-hasmenés-egyéb gyógyszerek, gyógyteák esetén, arra hogy időben vedd be valamint évente vérvétel, UH.

Hát a befolyásolás az elég nagy hisz teljesen kikapcsolja a saját ciklust és csinál egy mesterségeset, de minél kisebb a hormontartalom annál gyorsabb a visszaállás.

2016. júl. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2016. júl. 11. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!