Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg így érdemes védekezni?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg így érdemes védekezni?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam, hogy 40 felüli, már legalább egyszer szült nők esetében nem javasolt fogamzásgátló módszer a hormontabletta szedése, mert érrendszeri panaszokra, más, egyéb betegségekre hajlamosít a fogamzásgátló bizonyos kor felett. Ez tényleg így van?


Aki közöttetek negyvenen felüli és már nem akar többet szülni, az hogyan védekezik? Én még akarok gyereket szülni, de elgondolkodtatott ez a dolog, hogy mi lesz később?


A méhen belüli eszközökben - mint pl. spirál - valahogy nem bízom, meg zavaró is lenne a számomra, hogy valami idegen tárgy van a testembe felhelyezve (persze ilyenkor joggal merül fel, hogy a hormonális tabletta is valahol testidegen dolog), az óvszer kiszakadhat és elég élménygyilkos is szex közben felhúzni, a nem hormonális fogamzásgátlók (mint pl. Pharmatex hüvelykúp) állítólag szintén nem tökéletesek, bekövetkezhet mellettük terhesség.


Ami még marad: az elköttetés. Ha már valaki tényleg nem akar gyereket és esetleg más indokok is szolgálnak az elköttetés mellett, mint pl. többszöri császármetszés, vagy olyan, női szervekkel kapcsolatos betegségek, mint endometriózis, cisztásodásra vagy miómára hajlam, akkor ingyenes vagy engedményes lehet az elköttetés?


És ilyenkor a petevezetéket kötik csak el? A méhhez és petefészkekhez nem nyúlnak?



2016. júl. 13. 18:25
1 2
 1/11 anonim válasza:

ez mindenképpen nő gyógyászati dolog hisz a nő gyógyász tudja a vérkép alapján milyen fogamzásgátló gyógyszer nem terheli meg a szervezetet így tudnám ajánlani de vannak már hormon mentes készítmények is

Egyéb ami nem gyógyszer a kúp ugye amit említetted hogy nem 100% biztonságos ezért sajnos a férfi teréről is kiegészítő fogamzásgátlás is kell , de esetleg még van a hüvely gyűrű

Elköttetésnél egy olyan kis beavatkozás hogy igen a pete vezetéket kötik el de ezt jól meg kell azért gondolni hogy 40 fölött szeretnél-e még kicsit mert igen macerás újra megnyitni azt a vezetéket nem is beszélve a maradandó hegekről

Remélem segítettem :)

2016. júl. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Maradandó hegek? :(((
2016. júl. 13. 18:51
 3/11 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszeru

A pasit kottetem el nem magam :-)

Kb 10 perc helyi erzestelenitessel

2016. júl. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez így van, a pasinak egyszerűbb...de mi van, ha a pasi nem hajlandó elköttetni magát? Nem áll fenn a dolog, csak gondolom, ebbe a férfiak általában nehezebben mennek bele, mint a nők.
2016. júl. 13. 19:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor bevalalja a gyerekeket :-D

En kb 5 perc alatt meggyoztem a paromat errol ...

2016. júl. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Altatásban végzik, 2 vagy 3 apró (2 cm) vágáson keresztül, másnap már hazamehetsz. Nekem az altatásutáni émelygés volt a legkellemetlenebb része. Kizárólag a petevezetékeket kötik el és vágják át. MINDEN pontosan ugyan olyan marad, mint előtte volt (tapasztalat).
2016. júl. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Maradandó hegek: már 2 (!!!) év után úgy kellett keresgélni a helyét... olyan egy centisre zsugorodik össze, vékony világos vonalka.
2016. júl. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hatos válaszolónak: és akkor onnantól kezdve gondolom nincs menstruáció sem. De akkor nem jöhetnek idejekorán a klimaxos tünetek?
2016. júl. 14. 11:42
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és még valami, ha pl. valakinek több császára is volt már, akkor elvileg fel is ajánlják a szüléssel egybekötött petevezetés elkötést, nem?
2016. júl. 14. 11:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Mensi van mivel az endokrin rendszeredhez nem nyulnak :-)
2016. júl. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!