Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A barátnőmmel nem régiben...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőmmel nem régiben kezdtünk el "rendszeresen" szexelni, vannak olyan fogamzásgótló készítmények amelyeket persze csak szakértői kivizsgálás után szabad szednie?

Figyelt kérdés
A barátnőm 16 éves, gumi óvszert használtunk eddig, de nem szeretném, hogy bármi is rosszul süljön el ezért szeretném, ha valami más fogamzásgótló "módszert" is használnánk. Mivel még fiatal így nem tudom, hogy szabad e ilyen szereket szednie... és mivel nem értek az ilyesmihez nincs nagy fogalmam hozzá. Azért itt kérdem, hogy ilyen korban lehet e, mert nem akarom feleslegesen nőgyógyászhoz rángatni és még nem hoztam fel neki ezt a dolgot. A válaszokat köszönöm.
2016. júl. 31. 00:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szakértő én sem vagyok. Azonban a barátnőd még pubertáskorban van. Nem szívesen fognak neki felírni tablettát (bár az még mindig jobb, mint a 72 órás).


Mindenesetre ezt érdemes a nőgyógyászával megbeszélni. Orvosi felügyelet nélkül meg csak a kondomot lehet használni. Minden alternatíva orvosi felügyeletet igényel (kivéve a vazektómia, de azt meg a te korodban nem javasolnám :D).

2016. júl. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16 évesen még nem kéne hormonális fogamzásgátló tablettával bombázni a szervezetét mert tönkre teszi. Ezt tapasztalatból mondom. De használhatok hüvelygyürűt pesszáriumot. Spermicid krémet. A spirált nem ajánlom mert az az egész méhét gyulladásban tartja és nem egy lány nő vált miatta meddővé... Nekem fogamzásgátló tabletta miatt lett kevesebb mint 20% esély arra hogy teherbe essek. 16 évesen meg egyébként sem kéne még nagyon gumi nélkül szexelni akármit is használtok. Pl a megszskításos szex Nem Védekezés. Sőt rengeteg olyan lány van aki tabletta mellett lett terhes. Inkább nem kéne kockáztatni.
2016. júl. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy szedhet-e fogamzásgátló tablettát, az nem csak az életkorán múlik. 16 évesen is lehet egyébként szedni, ha már legalább 2 éve rendszeresen menstruál.

De a korán kívül még ezer meg egy tényezőt figyelembe kell venni a megfelelő módszer kiválasztásakor.

2016. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat a jövőhéten elmegyünk és kikérjük nőgyógyász tanácsát.
2016. aug. 2. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!