Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtett tabletta után...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtett tabletta után mikor szeretkezhetünk újra kiegészítő védekezés nélkül?

Figyelt kérdés
A 3. szemet elfelejtettem bevenni a fogamzásgátló tablettából. Másnap bevettem a negyedikkel együtt. Ma veszem be a 8.-at, biztonságos már kiegészítő védekezés nélkül szeretkeznünk a barátommal?
2010. ápr. 24. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy gumi nem fog ártani még!!A biztonságkedvéért!
2010. ápr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Drágám... Terhes vagy... :D

De azért így szeretlek.

2010. ápr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem bírom a gumit, szóval ezt ne is ajánlgassátok. ^^
2010. ápr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kihagyott időszak után, miután az első tablettát újra bevetted az azt követő 8. napon már szeretkezhettek gumi nélkül.

Addig ne kockáztass hacsak nem akarsz babát vagy abortuszt.

2010. ápr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A kihagyott szem után egy hétig kell kiegészítő védekezés. De a tájékoztatójában az volt, hogy be kell venni az előző napi szemet is? (Csak azért kérdem, mert a legtöbb gyógyszernél nem...)
2010. ápr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én elég sűrűn kihagyok egy szemet, persze véletlen. Másnap beveszem a következővel. Nem szoktam nagy feneket keríteni a dolognak, ugyanúgy éljük tovább a párommal a nemi életünket, mintha nem történt volna semmi. szal nálam enm szokott gond lenni *le is kopogom*.
2010. ápr. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nálad nincs gond, nem kell erre biztatni másokat is.

Hihetetlen, hogy mindenkinek felírják azt a szart, de a nők felének fogalma sincs, hogyan kell szedni.

2010. ápr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Meg olvassátok már el a használati utasítást légyszíves...

A lyndinette20-ban pl ez áll:

"Ha a drazsé bevétele nem történik meg a szokott időben, úgy azt 12 órán belül pótolja. A következő drazsét vegye be a szokott időben.

12 órán túl a készítmény hatása csökkenhet. Ilyen esetben ne pótolja az elfelejtett drazsé(k) bevételét, hanem folytassa a drazsé szedését a megszokott módon. Az elkövetkező 7 napban kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása szükséges. Ha a jelenlegi csomagban kevesebb, mint 7 drazsé van, akkor a következő csomagban lévő drazsék szedését gyógyszermentes időszak közbeiktatása nélkül kezdje meg. "


Szóval ennél a gyógyszernél pl NEM SZABAD

2010. ápr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Véletlen elküldtem, és lemaradt a vége...

Tehát: Ennél a gyógyszernél pl NEM SZABAD egyszerre két gyógyszert bevenni, csak 12 órán belül.


Persze lehet, hogy a tiéteket be lehet, mert olyan fajta, de nézzetek már utána. Elég felelőtlenség összevissza szedni.

2010. ápr. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

NEM összevissza szedem, eddig ezt az egyetlen szemet hagytam ki... Én Laurinát szedek, és ebben is az áll, hogy 7 nap kiegészítő védekezés, csak nem értem, hogy ez a 1,5 nap, ami hátravan belőle, mit oszt-szoroz.


"Az első héten 1 filmtablettát felejtett el bevenni:

Mielőbb vegye be a kimaradt filmtablettát, még abban az esezben is, ha a késedelem hosszúsága miatt 2 tabletta bevétele szükséges."

Szóval nekem be kell vennem a kimaradtat. Jó lenne, ha megvárnátok, hogy válaszoljak, és nem előtte hülyéznétek le. :/


Azért köszönöm a válaszokat

2010. ápr. 25. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!