Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a teendő? Ha nem jönne meg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő? Ha nem jönne meg az egyhetes gyógyszerszünetelés alatt a mentruáciom ( a megvonásos vérzés) ugyanugy védve vagyok? Tehát nem kell óvszer még plsszba?

Figyelt kérdés
Symicia fogamzásgátlót szedek. 2 hete mult el a mentruáciom de a gyógyszer alapján megvonásos vérzésnek) most szombaton kell megjönnie.

2016. okt. 10. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért nem olvasod el a betegtájékoztatót? Bele van írva!:)
2016. okt. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyiszor elolvastam már nincs benne :( Azért fordultam hozzátok :)
2016. okt. 10. 20:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem szentírás ám a bogyó leírása sem. :)

Az én gyógyszerem pl. elvileg a szünet 2-3. napjára állítja be a vérzést, nálam a hatodikon jön meg... :)

Egyébként nem írtad, mióta szeded a bogyót, de ha most kezdted, normális az is, ha esetleg most nem vérzel, illetve egy-egy havi kimaradás amúgy is előfordulhat időnként, ha valami miatt megborul a hormonrend, bár viszonylag ritka.

Ha minden szemet rendben beszedtél, és a szünet után folytatod, ahogy kell, akkor a védettséget nem befolyásolja a vérzés milyensége.


(Illetve, ha két egymást követő hónapban marad ki, akkor már érdemes elmenni a dokihoz - ha terhességet nem is, de egyéb mellékhatást jelezhet.)

2016. okt. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Az utolsó Symicia bevételét követő 8. napon kezdje el a következő csomag szedését (a 7 tablettamentes napot követően) akkor is, ha a vérzés még tart. Ez azt jelenti, hogy a következő csomagot a hét ugyanazon napján kell elkezdenie, és a megvonásos vérzésnek minden hónapban azonos napon kell kezdődnie.

Ha így szedi a Symiciát, védve van a terhesség ellen azon a 7 napon is, amikor nem szedi a tablettát."


Tényleg nincs benne, ugye? :)

2016. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Nem azért, hogy védjem, de a leányzó kérdése arra vonatkozott, hogy mi van, ha nem jön meg a vérzése, mert ugye az normális esetben gondot jelent. A gond a gyógyszernél általában egyenlő azzal, hogy nem véd.

Érthető az aggodalma, még ha perpill felesleges is, hiszen csak még a gyógyszerrel kapcsolatos kevés tapasztalat miatt van - de mindenki kezdi valahol. :)

2016. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat egyébként 17.szemnél tartok és igen kevés a tapasztalatom.Konkrétan olyan a nőgyógyászom,mikor kérdezgetni akartam a gyógyszerről, hogy mint van,akkor közölte velem, hogy a gyógyszertáros jobban elmagyarázza,a gyógyszertáros meg azt mondta, hogy benne van minden a betegtájékoztatóban :D szóval olvasgattam olvasgattam, de amire iváncsi voltam, nem volt a betegtájékoztatóban :)
2016. okt. 11. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!