Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Aki fogamzásgátló tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki fogamzásgátló tablettát szed azoknak van olyan időszak amikor nem ajánlatos együtt lenni a párjával mert nagyobb a teherbeesés esélye?

Figyelt kérdés

Én fiú vagyok ne ítéljetek el elsőre a kérdés miatt, szeretnék erről tájékozódni pontosabban. Most van első barátnőm és szedni fog fogamzásgátló tablettát . Tudunk várni , ilyenkor kell is mire megszokja a szervezete és mire hatásos is lesz- nem csapunk bele a lecsóba rögtön. Nagyon odafigyelek rá ezért a tabletta mellé pluszban óvszert is szeretnénk sűrűbben használni a biztonság kedvéért. Mivel fiú vagyok szeretnék még többet megtudni erről hogy így ezek mellett van e olyan időszak amikor esetleg nem kéne együtt lennünk mert nem olyan biztonságos. A lányoknak van ovuláció, hallottam számolgatnak is a naptárban mikor van peteérés stb, ezért szeretném tudni aggódjunk ez miatt vagy sem? Mivel nem szeretnénk még kisbabát ezért mindketten odafigyelünk majd a biztonságra de azzal nem vagyok tisztában hogy önmagában elég e gyógyszer+óvszer vagy figyeljünk e másra is még.


Megköszönöm a normális, nem lecinkelő, nem szekálódós válaszokat! :)


2016. okt. 26. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges óvszert húznod tabletta mellé, vagy felesleges tablettát szedni óvszer mellett. Függően attól, hogy a menstruáció hányadik napján kezdte el szedni a lány a gyógyszert kell kiegészítő védekezést alkalmazni eleinte (1. naptól kezdve azonnal véd, 2-5. naptól kezdve egy hét után).

Fogamzásgátló szedése során nincs ovuláció, ezenkívül egakadályozza a peteérést, megváltoztatja a petevezető motilitását, a méhnyaknyák állagát és nem engedi megvastagodni megfelelően a nyálkahártyát. Azaz többféle mechanizmus lép életbe, ergo megfelelo szedés esetén nagyon-nagyon kicsi az esély a teherbeesesre.

Nem "lecinkelésből" de miért nem olvasol utána te, de főként a barátnőd? Nem kíváncsi rá, mi hogyan működik majd a testében?

2016. okt. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont ne szexeljetek, ha a tabletta bevétele után 3-4 órával hány, esetleg durva hasmenése van. Akkor pótolja a betegtájékoztatón írtak szerint, es egy hetig gumizzatok!
2016. okt. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első hónapban még érdemes gumit használni, főleg ha nem a menzesz első napjától szedi, mi is így csináltuk hogy inkább egy hónapot kibírtunk majd a második levéltől elhagytuk a gumit teljesen. Felesleges mellé a gumi. Csak akkor használunk ha hasmenésem volt vagy hánytam a bevétel után 4órán belül vagy ismétlődött illetve ha olyasmit szedtem ami akadályozta a felszívódást/befolyásolta a tablettát (antibiotikum, gyógyteák stb.) ilyenkor a szedés alatt + 1 hétig, hasmenés hányás után pedig 1 hétig akkor is ha pótoltam, nem bíztuk a véletlenre :D

A tabletta leállítja a peteérést, sőt a méhnyálkahártyát is elvékonyítja, a hüvely ph-ja is a spermiumok számára kellemetlenné válik, szóval több vonalú a védelem hogy már a spermiumok jó része se érne oda, ha mégis akkor nincs érett petesejt, ha lenne petesejt az nem tudja beágyazódni szóval érted :) Ebben a mesterséges ciklusban nincsenek veszélyes időszakok, ugyanis a hormonszint egyenletes alacsony mindig.

Csak a fent említett balesetre kell figyelni és után kibírni 7 napot legalább.

2016. okt. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
+ a szünetben is véd ha a szünetet követően elkezdi szedni rendesen.
2016. okt. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elviekben a kezdetek után a hónap minden napján véd a teherbeeséstől.


Gumit húzni nem feltétlen csak azért jó, mert fogamzásgátló. A fertőzésektől is véd, fiatalkorban pedig extra biztonságérzetet ad. Ha megtehetitek, miért ne?


Remélhetőleg a barátnődnek a nőgyógyász úgyis elmond mindent részletesen a gyógyszerről, van abból is többféle, nem mind ugyanúgy működik.

2016. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Fentebb már leírták: teljesen felesleges az óvszer a hormonális fogamzásgátlás mellé. Azt szoktam mondani, olyan, mintha az űrhajós a szkafanderre még egy harisnyát húzna a hideg ellen... semmi többletet nem nyújt.

Akkor kell kiegészítő védekezés, ha

-antibikotikumot szed

-hányás/hasmenés esetén (hüvelygyűrű esetében még ekkor sem)


De ajánlok egy egyszerű módszert: megkérdezed, milyen típusú fogamzásgátlót szed és neten rákeresel. Mindennek fent van a neten a betegtájékoztatója, azt olvasd el, és mindent tudni fogsz, amit tudni érdemes.

2016. okt. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 27. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!