Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 1 nappal később vettem be a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 nappal később vettem be a tablettát a 7 napos szünet után. Lehet gond?

Figyelt kérdés
Tegnap kellett volna bevennem a tablettát, az volt a 7. nap, ma a 8. napon bevettem a mait és tegnapit is. Lehet belőle baj?

#fogamzsgátló
2016. nov. 4. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Olvasd el az a ro.adt tájékoztatót! Azért van,nem dísznek adják!! Már,ha sikerül!!
2016. nov. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A 7. nap szoktad kezdeni a következő levéllel? Akkor te eleve rosszul szedted eddig.

Ha elfogy az utolsó szem, akkor teljes 7 napig szünet van és a 8. napon kell a következő levéllel folytatni a szedést.

Amennyiben valamit megkevertél és eddig jól szedted és most valóban 1 nappal később folytattad a szedést, akkor ha a szünetben voltatok együtt kiegészítő védekezés nélkül, akkor nagy gondod is lehet, ugyanis a szünetben csak akkor véd a tabletta, ha a következő levelet pontosan elkezded szedni. Illetve innentől sincs meg a védelem, vagyis most is kell kiegészítő védekezés. Az első hét a legkritikusabb mindig.

2016. nov. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm első, ezért teljesen fölöslegesen jöttél ide, valószínű ha abba megtalálom akkor nem arokm ide.

és igen, elszámoltam 7. nap után nem vettem be, szóval megvolt a 7 nap, majd a 8. nap helyett a 9. nap nem vettem be.

2016. nov. 5. 15:28
 4/7 A kérdező kommentje:

SOS! Ma reggel barna pecsételővérzésre keltem! Ugye nem a terhességi vagy beágyazódási vérzés?

A 7 napos szünet alatt voltunk együtt a párommal az elején és a végén.

2016. nov. 6. 15:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Várjunk már. Te most akkor hogy szeded?

Én pl mindig csütörtökön kezdem el, annak ugye 4 héttel később szerdán van vége, és az azt követő csütörtökön kezdem el megint szedni az újabb levelet. Te így csinálod?

20L

2016. nov. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen, nekem is pont csütörtökön kellett volna bevenni, de pénteken vettem be.
2016. nov. 7. 15:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Tehát akkor magyarul eddig is rosszul szedted.

Ha szerdán fogy el, akkor csütörtök 1. nap, péntek 2. nap, szombat a 3. nap, vasárnap a 4. nap, hétfő az 5. nap, kedd a 6. nap, szerda a 7. nap és a 8. napon, azaz csütörtökön kell elkezdeni az újabb levéllel.

Ha te meg pénteken kezdted, akkor csúsztál és ha a gyógyszerszünetben éltél kiegészítő védekezés nélkül nemi életet, akkor igen, lehetsz terhes. De hát ez benne van a betegtájékoztatóban.

Szóval nem ártana a szünetet követően 2 héttel csinálnod egy tesztet.

2016. nov. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!