Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Magasabb vagy alacsonyabb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magasabb vagy alacsonyabb hormontartalmú fogamzásgátlót szedtek (20 vagy 30 mikrogrammos)?

Figyelt kérdés

Csak érdekelne, hogy a többség melyiket szedi.


Nekem az orvosom 30-ast írt fel kezdésnek, azt mondta, hogy fél év után "megpróbálunk" váltani, hogy csökkentsük a hormontartalmat, de félek tőle, hogy milyen hatásokat okozhat a váltás. Mi van ha az alacsonyabbtól vérzek stb.



2016. dec. 21. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem normális.. adjon keveset, ha kevés, majd ad többet! De hozzászoktat a többhöz, hogy visszavegyen?? Nem normális.

Én 3mg drospirenon/0,02mg ethinil-ösztaridiol tartalmút szedek 3 éve nagy megelégedéssel! :)

2016. dec. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Majdnem sikerült leírni... :-D :-D még szerencse, hogy nem vagyok orvos!
2016. dec. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hmm.

Azért bízom benne, hogy tudja, mit csinál.


Az volt a baj, hogy először egy jó hírű orvoshoz mentem felíratni az első tablettámat, bízva a szaktudásában...

Vizsgálat és kérdések nélkül írt fel egy gyógyszert.

Mivel egyébként is olvastam, hogy egyéne válogatja, ki hogy reagál a gyógyszerre, elkezdtem szedni. Én hülye két hónapig szenvedtem tőle, várva hogy majd jó lesz, hozzászokik a szervezetem.

Ezután kerültem a szerencsének köszönhetően egy alapos és lelkiismeretes doktor kezei közé, aki fél órán keresztül vizsgált, faggatott, majd felírta a mostani gyógyszert. Gondolom, az előzmények, és a korábbi folytonos vérzésem miatt írta fel az erősebbet, de ő is azt mondta, hogy ha működik a gyengébb dózissal, akkor ne terheljem a szervezetemet feleslegesen.


No, mindegy, azt hiszem, megpróbálom a kisebb dózist, és ha nem válik be, mindig visszatérhetek a 30-ashoz, amivel egyébként elégedett vagyok.

2016. dec. 22. 10:09
 4/5 anonim válasza:

Azért az durva, hogy a "jó hírű" orvos meg se vizsgált és úgy írt fel bármit is... Nekem az sztk-s dokinő se engedte vizsgálat nélkül, 2x vérvétel, eredmények, és csak utána írt fel...

Amúgy h a kérdésre is válaszoljak, tényleg nem a 30-assal szokták kezdeni, olyat csak akkor írnak fel ha van vmi más probléma is, amire kell az extra hormon, vagy ha előtte olyan fél évig szedtél már 20-asat de nem volt elég mert vérezgetés vagy mellékhatások jöttek elő. Amúgy én 20-asat szedek, és teljesen elég, az első hónapban volt csak vérezgetés, aztán beállt minden normálisra.

2016. dec. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Talán azért írt fel 30-ast, mert előtte 2 hónapig szinte folyamatosan vérezgettem, és nem akarta, hogy folytatódjon. Ki tudja...

Mindenesetre a 30-as nagyon bevált, de mivel úgy hallottam/olvastam hogy a legtöbb nő 20-as szed, ezért gondolom, az a jobb, én sem szeretném a szükségesnél jobban károsítani a szervezetem.


És igen, a "jóhírű" orvos szörnyű volt pedig magánrendelés volt. 5000 forintot fizettem ezért, a gyógyszerért utána majdnem 8000-at! Aztán jött 2 hónap szenvedés, vérezgetés és sok egyéb kellemetlen panasz :(

2016. dec. 22. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!