Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nuvaring hüvelygyűrű mellett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nuvaring hüvelygyűrű mellett folyás?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok.Másfél hete kezdtem a Nuvaring használatát, mert a női hormon szintem magas volt, közti vérzésem és hangulatingadozásaim voltak, a menstruációm rendszertelen, rendszeresen késett akár 2 heteket is, de volt hogy előbb megjött, mint kellett volna, a nyálkahártyám vastagabb volt, mint a normális és az egyik petefészkem is nagyobb volt.

A hüvelygyűrű előtt gombás vagy valamilyen fertőzésem volt, amire kaptam gyógyszertáros hüvelykúpot, de csak 2 napig tudtam csinálni, mert megjött. A menstruációm 3. napján helyeztem fel a hüvelygyűrűt, és az 5. napon újra elkezdtem a kúpot amit 4 napig csináltam. Azóta Gynophilus hüvelyflóra helyreállítóval kezeltem magam, de erős fehér folyásom van. A folyás valamilyen fertőzés miatt van? Vagy az lehet hogy csak sima folyás a gyűrű miatt? Nemi életet nem éltem mostanában.

Szex közben a méhnyakam igen érzékeny volt, nem volt semmilyen gyulladásom (1 éve volt méhnyak gyulladásom, de azt kikezeltük, azóta gyönyörű rózsaszín) több orvos is mondta, hogy a hormonális gondok miatt érzékeny, ezért is javasolták a gyűrűt, mert az elvileg stabilizálja.Mikorra várható ebben változás?

És amikor felteszek egy tampont,vagy felhelyezem a hüvelykúpot, vagy szex során a hüvelynyílásom is ég egy picit. Azt mondták a gomba miatt, de azt kikezeltem többször is és nem változott a helyzet. Miért van ez?

Köszönöm a válaszokat


2016. dec. 29. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy normálisan kikezelve.

Csináltak hüvelykenet tenyésztést? Vagy mindig csak hasra ütésre felírtak valami kúpot és azt használtad?

Ha rendesen ki lennél kezelve, főleg szájon át szedhető gyógyszerrel és ha ilyen érzékeny vagy odalent, akkor pláne nem kúpokkal, és utána csinálnál hüvelyflóra helyreállítást, akkor szerintem jobb lenne.

És szerintem neked abszolút nem kéne semmilyen hormonális dolgot használnod. Inkább óvszerrel kéne védekezned, de csak is akkor, ha normálisan ki vagy kezelve. És amikor van partnered, akkor ő is ki van kezelve.

És szerintem egy teljes hormonvizsgálat sem ártana. És ezzel meg endokrinológushoz kéne fordulni és nem nőgyógyászhoz. Persze lehet, hogy te ott voltál.

2016. dec. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Párodat kezelték veled egy időben mindenre amire téged is? Mert a pasik legtöbbször csak visszafertőznek, tünetük nincs.

A női hormongondokat nem oldja meg a gyűrű, én is használom, de csak az után hogy endokrinológus helyretette a dolgokat! Előtte tablettát szedtem és a tünetek ugyanúgy megmaradtak.

Ha sima fehérfolyás lenne az teljesen normális, nekem is picit több lett, de nem ég stb. Előfordul hogy a gyűrű irritációt okoz, ritka de van ilyen, lehet ettől is, ha nem múlik el az égő érzés akkor dokival beszélj.

2017. jan. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!