Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok! Holnap kezdődik a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Holnap kezdődik a gyógyszerszünet első napja, lehetünk együtt a barátommal?

Figyelt kérdés

Első barátom van, még ebben a kérdésben kissé tapasztalatlan vagyok, nem próbáltuk még a szünet alatt. Több hónapja szedek fogamzásgátlót de a szünet alatt sosem voltunk még együtt. Elméletben a tabletta a szünet alatt is védelmet nyújt de sosem kockáztattuk meg a dolgot. Most gondoltunk rá hogy együtt leszünk a szünet első napján de előbb tanácsot kérek!


Védekeznénk a nagyobb biztonságért- gumival. De nem csak a biztonság miatt hanem azért is mert antibiotikumot szedtem nemrégen. Ez miatt aggódok most.

1 hete szedtem be az antibiotikumot erős influenzásra, most 4 nap telt el azóta hogy nem kell antibiotikum már. Olvastam ilyenkor ha együtt akarunk is lenni kell a kiegészítő védekezés legalább még egy hétig gyógyszerek után mert a gyógyszer gyengíti a tabletta hatását. (Az én antibiotikumom tájékoztatójába is beleírták hogy gyengíti a fogamzásgátló hatását)



Kérdésem az hogy kell -e aggódnom hogy bármi gond lesz? Nem voltunk még együtt a szünet idejében, a gumi sem 100%-os védelem egy terhesség ellen. Tartok attól hogy így antibiotikumos kezelés után még akár gumival is a szünet alatt nagyobb az esélye a teherbeesésnek.

Kérlek adjatok tanácsot, fölöslegesen aggódom? Inkább ne legyünk együtt most, várjuk meg a menszesz végét még 1 hét múlva? Köszönöm a válaszokat!


2017. jan. 13. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan :)
2017. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, terhességre mindig van esély 99,9%-os minden védelem, még az elkötés is! Azt neked kell tudni hogy a kapcsolat milyen, hogy kitartana-e a párod ha belestek a hiba%-ba, mert benne van bárkinél, de ezzel jár a szexuális élet, ezzel a dologgal fejben tisztában kell lenni hogy a szex felelősség. A rettegésre viszont rámehet a kapcsolat és az idegrendszered, nem egészséges! Eleinte mindenkinek fura a tabletta mellett hogy gumi nélkül,nem kézzel fogható a védelem. Egyet tehetsz: szeded rendesen, ha valami van akkor kiegészítő védekezést használtok és ha megnyugtat szünet után a következő levél előtt csinálsz tesztet. Ennél többet nem tehetsz.


A tablettánál nincs olyan hogy nagyobb esély, attól hogy szünet még véd, egy a lényeg ha elmegy benned szünetben akkor pontosan kell folytatni a levelet és az első héten figyelni hogy ne legyen hányás/hasmenés/kimaradás. De gumival kizárható a gond!


Az antibiotikum kezelés alatt és után még 7 napig kell gumi. Sokszor nem írja a tájékoztatójuk hogy hatnak a tablettára, de a tabletta írja hogy az antibiotikumok hatnak rá, mivel a bélrendszerben okoznak gondot, nem tud felszívódni tőlük az ösztrogén és még egy hét mire a védelem visszaáll!

Lehettek együtt de most óvszerrel, utána viszont nem kell parázni szünetben és emiatt nem együttlenni. Én 7éve használok fogamzásgátlót, most hüvelygyűrűm van és sose foglalkoztunk azzal hogy szünet van vagy sem és sose volt gond, de a kapcsolatunk is olyan hogy tudjuk hogy nem menne rá ha ilyesmi történne, megoldanánk!

2017. jan. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehetsz. De terhességre mindig van esély. Még gyógyszer mellett is.
2017. jan. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha fog. gátlót szedsz, akkor teljes antibiotikum kúra alatt és még utána 1 hétig ajánlott a kiegészítő védekezés, utána már nem szükséges.

És ha a következő levélt pontosan folytatod, akkor a szünet alatt sem kell kiegészítő védekezés, mert a tabletta véd.

Én össz-vissz 5 és fél évig szedtem fog. gátlót, soha nem használtunk óvszert a szünetben, soha nem lettem mellette terhes. Sőt, még mikor babát terveztünk, akkor abbahagyás után is több, mint fél évig tartott, pedig akkor sehogyan sem védekeztünk.

2017. jan. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. jan. 15. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!