Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Első nuvaring-et kezdtem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első nuvaring-et kezdtem használni. A menzesz előtt helyeztem fel, és azóta sem jelentkezett vérzés (tudom hogy a gyűrűmentes időszakban kell jelentkeznie). Így is hatásos a védelme? Kb 1 hete helyeztem fel.

Figyelt kérdés
A párommal azóta nem szexeltünk védekezés nélkül ,es máskor sem. A terhesség kizárva

2017. jan. 13. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel a gyakorlat azt mutatja, hogy nem tudtad értelmezni a betegtájékoztatóban leírtakat a gyűrű használatának elkezdésekor, így nem értem, miért várod, hogy rendeltetésszerűen kezd működni. Most menj, olvasd el azt a fecnit, amit adtak hozzá, majd vesd össze az olvasottakat a kérdésed második mondatával, és remélhetőleg, megérted, mi a probléma, és képes leszel azt kifejteni a problémában kompetens úriembernek/hölgynek. Sok sikert hozzá!:)
2017. jan. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod , és hidd el az értelmezéssel semmi probléma nem volt. Rendszertelen a menzeszem sajnos ,nőgyógyász azt mondta hogy ezzel be lehet állítani. Arra nem tért ki hogy ebben az esetben hogyan véd. Gondoltam megkérdezem mert csak február elejére kaptam időpontot.
2017. jan. 13. 23:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ezzel be lehet állítani egy hamis ciklust, de azt is csak akkor, ha jó időben - tehát a menzeszed alatt, ahogyan azt a tájékoztató is írja - kezded alkalmazni. Ha összevissza felrakosgatod, akkor abból nem lesz rendszer, de még hamis se, csak még nagyobb kavarcs.
2017. jan. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nőgyógyászom azt mondta hogy nem kell megvárni a vérzést. Amikor felírta mondta hogy ha kiváltom már használhatom is.
2017. jan. 13. 23:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem kellett megvárni a vérzést hogy elkezd akkor az első időszakban nem várható szabályos vérzés és szabályos védelem sem. Örülj neki hogy nem jelentkezett vérzés/barnázás, bár a vérezgetés azért szokott jelentkezni mert a még természetes menzesz során "nem vérzik ki" az ember és a hormonhoz próbál a szervezet alkalmazkodni, nálad ez nem is várható, max a következő után.

Csak a második gyűrű első hete után szexeljetek gumi nélkül!

2017. jan. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!