Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan vizsgál meg egy nő...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vizsgál meg egy nő gyógyász, hogy egyáltalán szedhetek-e fogamzásgátl_ tabit, csak a magánorvos vizsgál meg lelkiismeretesen?

Figyelt kérdés

Vérvétellel állapítja meg,pl s trombózisveszélyt?

Hány évig lehet szedni a fogamzsgátlót tablettát,hogy ne csessze szét teljesen

a hormonháztartásomat?

Mennyi az esélye,hogy a későbbiekben nem lehet gyerekem? Pl cisztát okozhat?

Ti tapasztaltatok magatokon káros mellékhatásokat,vagy van olyan ismerösötök,akinek gondot okozott?

Csökkentheti a libidót? Valaki tapasztalta ezt?


Véleményetek szerint,egy tartós négy éves kapcsolatban melyik lenne az optimálisabb,kényelmesebb,biztonságosabb védekezési módszer?


Nálunk a négy év alatz még sose szakadt el a gumi. Viszont kezdi unni a barátom.


Ha összeköltöznk,lehet jobb lenne a tabletta esetleg hüvelygyűrű?


Iserek olyan csoporttásrsakat,akik elkezdtek tabblettát szedni, de elmondták,hogy sose élvez beléjük a párjuk. Ennek mi értelme?



2017. jan. 23. 15:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Engem sztk-s doki vizsgált meg alaposan tényleg, volt vérvétel, UH és citológia, tapintásos vizsgálat és hormonsor,én kértem pluszban ezeket. A citológia a kötelező csak hozzá, a többi dokifüggő, először magánhoz mentem, még a vizsgálat és a kikérdezés előtt felírt egyet... Ezt 1 évig szedtem, meg is gyűlt vele a bajom. Így mentem a tb-s dokihoz, akivel 20percet beszélgettem, megvizsgált, elküldött a fent említettekre miután mondtam hogy szeretném ha kivizsgálna és amikor visszavittem minden eredményt választottunk.


Nekem azt mondta az endokrinológusom (az első tabitól lett pajzsmirigy gondom sajnos) és a nődokim is hogy addig szedem amíg nem akarok gyereket, szüneteket pont felesleges tartani mert csak nagyobb kárt okoz a mai korszerűek mellett. Most 8 évnél járok, a kötelező gumihasználaton kívül sose használunk mást és bennem megy el a párom, nem látnám értelmét ha pont erre szolgál. Tesóm már 14évnél járt amikor abbahagyta és semmi gondja nem volt utána.

Cisztát pont megelőzi, a meddőséget ritkán okozza mert alacsony hormontartalmúak, ha nem sikerülne akkor ott általában más gond van és ma már meg tudják oldani ezt könnyen.

Korábbi tablettával súlyos cisztás akném lett, hüvelyszárazsággal együtt, azt hitték más okozza és a tabletta volt a ludas..

Csökkenti valamennyire a libidót mert lenyomja a hormonszintet, nincs peteérés, tehát érezni hogy nem olyan mint előtte, de azért nálunk gond nincs ebből, sőt :)

Gyűrűm van már 1,5éve és imádom, viszont nehezebben szoktam hozzá tabletta után, plusz drágább (3hónap 12ezer + csak nődoki írja ki így és magánba ez 5-2000Ft között mozog, a tabi 6-8ezer / 3hó és háziorvos is felírhatja a nődoki után) és lutri hogy megszokod-e vagy sem. Van aki érzi, van akinek minden baja van tőle, nálam is két hónapig folyamatosan pecsételtem és hányingerem volt (tablettánál is hasonlóak a mellékhatások). De ezzel érdemes kezdeni mert felfelé hormontartalomban könnyebb váltani mint lefelé - ebben az esetben a védelem nem marad meg mivel csökken a hormonmennyiség, míg ha több lesz akkor nincs gond.

2017. jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!