Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Baj ha 7 nap helyett 8 napos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj ha 7 nap helyett 8 napos szünetet tartok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy lassan 1 éve szedem a Milligest 3 fázisú fogamzásgátlóját. Eddig tökéletesen bevált, semmi baj nem volt vele, mindig este 8-kor szólt az ébresztőm és bevettem. Napra is jól jött ki, mert hétfőn kezdtem és 3 hét múlva vasárnap fejeztem be, és a szünetem is 1 kerek hétre esett. Tudom, hogy szünetben is véd a gyógyszer megfelelő szedés mellett, de mi a párommal mindig szombaton szoktunk együtt lenni, ami a 3. Héten a 20. Gyógyszer volt , és nekem ez olyan plusz megnyugvást adott, hogy még utána vettem be egy gyógyszert. A probléma az, hogy tegnap este a 21. gyógyszeremeg vettem volna be, és elpattant, 1,5 órán át kerestem de nem találtam meg sehol sem, így azt nem tudtam bevenni. Ma felhívtam a nőgyógyászom, és ő azt mondta, hogy szerinte nem mesz gond, mivel a ciklus végén vagyok, és hogy rendesen innen számoljam a 7 napos szünetem. A baj az, hogy így a hétfő-vasárnap komb eltolódna, ami engem butaság, de nagyon zavarna. (Ma természetesen megtáláltam a gyógyszert, a legkiszámíthatatlanabb helyen....) de mivel már jócskán több mint 12 óra telt el a 21. Szem idejetol amikor ezt be kellett volna vennem. Azt szeretném csinálni, hogy most nem 7, hanem 8 napos szünetet tartok ahogy normálisan tenném, hogy megmaradjon a kezdő és vég időpont. Ezután normálisan szedném tovább, ahogy eddig. Természetesen a 8 nap szünet miatt ennek az új levlélnek a végéig használnánk kiegeszítő védekezesést, de így megmaradna a saját kis ritmusom. Szerintetek ez így rendben van? Köszönöm a válaszokat! 18-L

2017. febr. 6. 15:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Több szünetet nem lehet tartani a vèdettsèg kockáztatása nèlkül, csak kevesebbet.
2017. febr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ha ennél a levélnél ami most jön (jelenleg a szünetemen vagyok) használunk óvszert is, akkor a következő levélnél már megint teljes lesz a védettség ugye? :)
2017. febr. 6. 15:38
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha kihagysz egy szemet és nem pótolod, már nincs meg a védettség. Tehát pótolni kell akkor is, ha a 12 órát meghaladtad, de ilyenkor már nincs védettség.

Ha még az új levelet nem is a szünetet követő 8. napon folytatod, akkor meg pláne nincs meg a védettség, ha nem hagysz ki szemet, csak simán nem folytatod a 8. napon a következő levelet, akkor már a szünetben sincs védelem és az első hét a legrizikósabb, tehát a kimaradt szemet pótolni kell és a 8. napon folytasd a következő levéllel. Egyrészt a hatás miatt, bár ha kihagytál egy szemet és később pótoltad, akkor hatása most sem biztonságos, tehát a szünetben abszolút nincs védelem, úgy akciózzatok. És ha nem folytatod a 8. napon, akkor egy darabig utána sem lesz.

Úgyhogy tartsd meg a szokásos ritmust a szedésben és ne azt nézd, hogy most ú, nem tudunk egy szombaton együtt lenni. De tudtok. Használtok óvszert és terítesz magad alá egy törölközőt, vagy meg lehet oldani más módon is a kielégülést. Ez egy hormonokkal teli dolog, én nem játszanék a helyedben, pláne nem úgy, hogy 18 évesen nem biztos, hogy jó lenne egy becsúszott terhesség...

2017. febr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már eltelt pontosan 2 nap a 20. Gyógyszer óta, így azt pótolni már nem tudom. A szünetben nem lennék együtt és ennél a levélnél is csak óvszerrel. Engem igazából az érdekel, hogy egy hónap múlva, a következő levélnél már lesz- megint rendesen védettség?
2017. febr. 6. 19:05
 5/15 anonim ***** válasza:

De miért nem a betegtájékoztató szerint jársz el? Feketén fehéren le van írva, hogy a kihagyott szemet pótolni kell akkor is, ha az 1 nap 2 tabletta bevételét jelenti.

Amúgy nyilván ha egy teljes levél alatt mással is védekezel, akkor utána már lesz védettség, de ha össze vissza szeded, akkor ne lepődj meg, ha majd össze vissza is fogsz vérezgetni.

Úgyhogy ha rám hallgatsz, akkor 7 napos szünetet tartasz és a 8. napon folytatod a következő levéllel.

2017. febr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De én már a szüneten vagyok, és nem vennék be két szemet együtt, mert már nincs. Ez az egy nap is ekkora problémát jelent? Más oldalakon azt olvastam hogy ilyenkor ha 8 nap szunet van akkor kell kiegeszito vedekezes is a a kovetkezo level elso hetenel.
2017. febr. 6. 19:16
 7/15 anonim ***** válasza:

De nincs 8 napos szünet. A szünetet lerövidíteni lehet, vagy szünet nélkül folytatni a következő levéllel. Nem meghosszabbítani a szünetet.

És igen, 1 szem kihagyása is ekkora gondot okoz.

Miért nem lehet a betegtájékoztató szerint eljárni?

Komolyan nem értem.

2017. febr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mert a betegtájékoztató és a nőgyógyász is mást mondott. Az előbbi mindenképp azt állította hogy pótolni kell a gyógyszert,de az, ha 1 nap késéssel veszem be, nem rosszabb mint ha nem venném be inkább?
2017. febr. 6. 19:31
 9/15 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászt marhára nem érdekli, hogy te össze vissza vérezgetsz, vagy nem kívántan terhes leszel. Nem ő fog össze vissza vérezgetni és nem ő fog abortuszra menni, ha esetleg úgy van.

Ilyenkor mindig a betegtájékoztatót kell követni. És nem, egyáltalán nem számít és nem terheli le a szervezetedet, ha egy nap 2 tablettát veszel be, mivel annyira minimális a hormontartalmuk, hogy egyetlen nap alatt képes kiürülni a szervezetből, ezért gond, ha egy nap kimarad egy szem. És gond az is, ha egy hónapban nem veszed be az összes szemet, amit be kell. Nemcsak a hatás gyengülhet, hanem össze vissza jelentkezhet vérzés.

2017. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bevettem most a gyógyszert, alapból is 8kor szoktam . Akkor most nem hétfőn, hanem vasárnap kell kezdenem szedni, ugye?:)
2017. febr. 6. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!